Dotychczasowy starosta powiatu zgierskiego Bogdan Jarota jest ponownie kandydatem na to stanowisko. We wtorek, 13 listopada, oficjalnie potwierdzone zostało podpisanie umowy kaolicyjnej między PO i PSL-em, w której mowa również, póki co bezosobowo, o podziale stanowisk w zarządzie powiatu i prezydium Rady Powiatu.

fot. arch. ljs

Koalicję obu partii na konferencji prasowej zorganizowanej w Starostwie Powiatowym ogłosili starosta Bogdan Jarota, będący prezesem zarządu powiatowego PSL oraz Andrzej Woźniak, przewodniczący zarządu powiatowego Platformy Obywatelskiej. Koalicjanci wspólnie zgłoszą kandydatów do zarządu powiatu zgierskiego: 2 osoby z PSL (starostę i członka zarządu) i 3 osoby z PO (wicestarostę i 2 członków zarządu). Do prezydium Rady Powiatu Zgierskiego współpracujące partie zgłoszą na stanowisko przewodniczącego (kandydata z PO) i 2 wiceprzewodniczących po jednym z koalicjantów.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że PiS, które pozostanie, tak jak w poprzedniej kadencji w opozycji, również wystawi swojego kontrkandydata na stanowisko starosty. Decyzja o tym, kto nim będzie zapadnie w przyszłym tygodniu. Poprzednio był to Tomasz Jędrzejczak. Póki co on sam dystansuje się od odpowiedzi na pytanie, czy i tym razem tak będzie.

4 komentarze

  1. Nie udało się Kosmowskiemu “obalić” Starosty 🙂 i dobrze:) Przynajmniej tu poniósł klęskę.

  2. Bardzo dobrze , tak trzymać! Bo łapy po powiat już wyciągali , ale nic z tego . Niech dobrze rządzi .

  3. Brawo Panie Bogdanie! Takich ludzi nam trzeba – mądrych i uczciwych, na których zawsze można liczyć. Nie ma lepszego kandydata na stanowisko starosty niż Pan!

  4. Bardzo dobrze. Przynajmniej rozsądni ludzie będą zarządzali powiatem a nie jakieś oszołomy, których w wiadomej partii nie brakuje.