Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi jadąc swoim motocyklem drogą krajową nr 92, w czasie wolnym od służby, zauważył jadącego w tym samym kierunku forda, który wielokrotnie zjeżdżał na prawe pobocze i przekraczał oś jezdni. Podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy postanowił działać.

1 czerwca kilka minut po godzinie 17 policjant służący na co dzień w Wydziale Ruchu Drogowego KWP w Łodzi jadąc prywatnym motocyklem drogą nr 92 w kierunku Żychlina, na wysokości miejscowości Grabów, zauważył Forda Focusa, którego kierujący nie był w stanie utrzymać toru jazdy.

Policja, fot. arch. NŁ
Policja, fot. arch. NŁ

Widząc jak samochód zjeżdża raz na lewą, raz na prawą stronę jezdni, postanowił, że uniemożliwi mu dalszą jazdę. Ruszył za pojazdem, a gdy ten wjechał na podjazd pobliskiej posesji, zatrzymał również swój motocykl i podszedł do kierującego. Okazał mężczyźnie swoją legitymację służbową i powiedział o swoich przypuszczeniach co do jego stanu nietrzeźwości.

Zadzwonił również na numer 112, by poinformować o swojej interwencji i wezwać na miejsce wsparcie.

Gdy na miejsce przyjechał patrol okazało się, że kierujący fordem to 51-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. W jego organizmie stwierdzono blisko 2 promile alkoholu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.