W piątek, 3 stycznia, około godziny 16.30 dwóch mężczyzn pobiło zastępcę komendanta policji w Strykowie, gdy funkcjonariusz wychodził z pracy po skończonej służbie, w cywilnym ubraniu.

Napastników zatrzymano. Zastępca komendanta nie doznał poważniejszych obrażeń.

Jak dowiedzieliśmy się od podkom. Anety Sobieraj z KWP w Łodzi, obaj napastnicy byli pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Po badaniu, w organizmie 30-latka, obywatela Polski, stwierdzono ok. 1,2 promila alkoholu oraz marihuanę, a u starszego 32-latka, obywatela Ukrainy, 1,6 promila alkoholu, marihuanę i amfetaminę.

Obaj usłyszeli zarzuty czynnej napaści i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Wobec mężczyzn zastosowano dozór policyjny. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo prowadzi prokuratura w Łodzi.

Sąd w Zgierzu odrzucił wnioski prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztowania i mężczyźni pozostają pod dozorem policyjnym. Prokuratura odwołała się od tej decyzji.

Policja, fot. arch.
Policja, fot. arch.

17 komentarzy

 1. No i jeden – cytuje:” Anonim
  8 stycznia 2020 at 19:44 · Reply” – nam się “ujawnił” –

 2. Przecież to było na terenie Komendy Policji. Jak to mój przełożony ciągle mi powtarzał, ze na terenie Komendy znieważenia i naruszenia nietykalności nie liczą się. To jest nieudolność Policjanta ciągle powtarzał. Jak mu powiedziałem że od jutra będę go witał w Komendzie “cześć Debilu” to dopiero się uspokoił z tymi swoimi kwalifikacjami czynów zabronionych.

 3. Komendant to nie policjant, to pracownik administracji bo tylko siedzi za biurkiem i korzysta z przywilejów policjantów ktorzy pracują w terenie.

 4. Proszę… i już mamy pierwsze echo PISowskiej “reformy” sądownictwa. Prokurator wnioskuje o areszt, a sędzia spuszcza na dozór. Brawo! Oby sędzia dostał porządnie w ryj, jak będzie wychodził z roboty. Oby! Może porządny strzał w pusty łeb poprzestawia klepki we właściwy sposób.

 5. to-ja-ona

  od razu powinni dostać sanki … śmiechu warte

 6. To sprawcami nie byli podwładni?

 7. Niestety, boję się że to dopiero początek. Wszyscy wiedzą ilu jest policjantów i ilu brakuje. Nie ma żadnego poszanowania dla tego zawodu podobnie jak dla nauczycieli i ratowników. Będą ich lać i znieważać bo kara za to żadna bo i prokuratury i sądy teraz uprawiają politykę a nie robią co do nich należy.idzie to w bardzo złym kierunku.

 8. Szkoda gadać taki ludzi potrzeba w policji

 9. łowiczak

  miło, że wszyscy komentują sprawę nie znając jej.

 10. Tylko 2 pijaków pobiło policjanta… bez komentarza……a ukrainiec to może teraz zwiać na Ukraine jak mu grozi 10 lat a nie został aresztowany

 11. Tylko dozór policyjny za pobicie zastępcy komendanta ???
  Jaki to sygnał dla bandziorów ?
  Taki, że każdego można uderzyć i pozostać na wolności.

 12. łowiczak

  dupa nie policjant, ich było tylko dwuch

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.