Do poważnego wypadku kolejowego doszło pomiędzy stacją kolejową Łowicz Przedmieście a przejazdem kolejowym na ul. Katarzynów w Łowiczu. Pociąg towarowy wykoleił się w bezpośrednim sąsiedztwie nastawni kolejowej.

Podczas manewrowania na rozjazdach z torów wypadły dwa wagony. Jeden z nich przewrócił się na sąsiedni tor. Pociąg jechał bez ładunku. Nikt nie odniósł obrażeń.

Ruch na szlaku kolejowym został jednak całkowicie wstrzymany. Na miejscu są funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei oraz pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z Łowicza. Na miejsce przyjedzie też kolejowa komisja zajmująca się wyjaśnianiem wypadków kolejowych.

W związku z wykolejeniem pociągu Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadziła na odcinku Łowicz Przedmieście – Domaniewice – Łowicz Przedmieście zastępczą komunikację autobusową. Komunikat obowiązuje do odwołania.

W związku z tym możliwe są opóźnienia pociągów do ok. 20 minut.

[AKTUALIZACJA]
Jak ustaliliśmy miał to być ostatni kurs tego pociągu. – Przyjechał do nas z Odolan, miał podczepić jeszcze jeden wagon i pojechać do kasacji – dowiedzieliśmy się od pracowników PKP.

3 komentarze

  1. Czy Pastenaci jest już na miejscu zdarzenia?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.