Osoby wybierające się dzisiaj, 4 czerwca, w podróż pociągiem z Łowicza muszą się liczyć z dużymi opóźnieniami. Tym razem nie są one jednak związane ze zdarzeniami, do których doszło na naszym terenie.

Przyczyny opóźnień są dwie – wypadek na stacji Warszawa Włochy, do którego doszło o godz. 5.20 – gdzie człowiek wtargnął na tory i poniósł śmierć. Około godz. 7.40 pociągi zaczęły jeździć zgodnie z rozkładem, ale nie wszystkie – prowadzone czynności spowodowały duże opóźnienia wielu pociągów, zwłaszcza w ruchu podmiejskim.
Dodatkowo wystąpiła awaria zasilania na stacji Warszawa Zachodnia.

Zła informacje jest taka, że utrudnienia będą trwały do wieczora, czego przykładem jest pociąg Kolei Mazowieckich, który powinien wyjechać z Łowicza do Warszawy Zachodniej o godz. 15.48, tymczasem nie wyruszył on jeszcze w podróż do Łowicza. Kolejarze nie mają innego składu, aby podstawić na jego miejsce.

Dobra wiadomość – którą przesłało Biuro Prasowe Kolei Mazowieckich – jest taka, że z powodu problemów w komunikacji do odwołania wprowadzono wzajemne honorowanie biletów KM w pociągach PKP Intercity w 2 klasie, z wyjątkiem wagonów sypialnych i kuszetek oraz pociągów EIP.

1 komentarz

  1. Raz jest honorowanie biletów raz nie. Takie honorowanie biletów powinno być wprowadzone do czasu zakończenia remontów na trasie Łowicz – Warszawa – Łowicz. Na obecną chwilę to jest kpina to co się dzieje na tej trasie ze strony przewoźników!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!