Po świętach Wielkanocnych rozpoczną się pierwsze prace na ul. 3 Maja i Tkaczew. Spowodują one utrudnienia w ruchu samochodowym, ale będzie to tylko przedsmak tego, co czeka nas za kilka tygodni.

 

Zacznie się od budowy przez firmę Trakt z Kutna, która zwyciężyła w przetargu, nowej kanalizacji deszczowej w ulicy Tkaczew. Stara nie odbiera sprawnie wody, jest pozarywana i nieszczelna. Nowy kolektor zostanie ułożony na odcinku od bloku nr 3 na os. Reymonta do Końskiego Targu. W tym samym czasie do pracy mają przystąpić pracownicy Zakładu Usług Komunalnych na ulicy 3 Maja. Zajmą się oni ułożeniem kanalizacji sanitarnej od skrzyżowania z ul. Tkaczew do stołówki PCK.

 

Główne roboty drogowe na ulicy 3 Maja, czyli zdjęcie dotychczasowej nawierzchni, wykonanie nowej podbudowy i ułożenie granitowej kostki od Starego Rynku do przejazdu kolejowego rozpoczną się w czerwcu. Wówczas rozbierane będą także chodniki, których dotychczasową nawierzchnię zastąpi betonowa kostka. Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w ratuszu Grzegorz Pełka w rozmowie z nami nie ukrywał, że skomplikują one ruch, choć będą realizowane etapami i całkowite wyłączenie ulicy 3 Maja z ruchu nie wchodzi w grę. Ratusz obecnie przygotowuje nową organizację ruchu w tym czasie.  Pełka zdradził nam, że pod uwagę brana jest możliwość przejazdu wzdłuż ul. 3 Maja po terenie kolejowym. Wjeżdżałoby się bramą przy pawilonie Kasia a wyjeżdżało na teren stacji PKS. – Teren PKP jest utwardzony, może nawet nawierzchnia jest tam równiejsza niż na 3 Maja – powiedział nam. Prace na ul. 3 Maja mają zakończyć do 30 września.

(Tomasz Bartos)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.