Poszukiwany od 28 października obywatel Gruzji, podejrzewany o zabójstwo 28-letniej łodzianki, został 1 listopada zatrzymany na Ukrainie.

Jak informuje Joanna Kącka z Biura Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, 1 listopada nad ranem polscy policjanci przy wsparciu policji ukraińskiej oraz pomocy oficerów łącznikowych na Ukrainie i w Gruzji, zatrzymali w Kijowie Mamukę K., 39-latka podejrzanego o zabójstwo na tle seksualnym 28-letniej łodzianki. Mężczyzna od 28 października był poszukiwany listem gończym, wydanym przez Prokuraturę Rejonową Łódź- Polesie. Trafił do aresztu na Ukrainie. Podjęto już kroki zmierzające do jego ekstradycji na teren Polski. Tutaj za zabójstwo grozi mu najwyższy wymiar kary, czyli dożywocie.

Jeszcze przed zatrzymaniem, kiedy głośno sie stało o międzynarodowych poszukiwaniach Mamuki K., mieszkańców Głowna poruszyła wiadomość tym, że mężczyzna ten w marcu przebywał w tym mieście. Świadczą o tym m.in. jego zdjęcia znad Mrożyczki, jakie zamieścił wtedy na swoim facebookowym profilu. Pojawiały się też sugestie, że Gruzin mógł wówczas pracować na terenie jednego z miejscowych zakładów.

Zatrzymany na terenie Ukrainy Mamuka K. jest podejrzany o zabójstwo na tle seksualnym, którego ofiarą padła 28-letnia Paulina D. Kobieta zaginęła 20 października br. Jej zwłoki odnaleziono w piątek 27 października w okolicy Stawów Jana.
Z policyjnych ustaleń wynika, że Mamuka K. już 21 października br. w godzinach porannych przekroczył granicę z Ukrainą. Zanim został zatrzymany w Kijowie, policja zatrzymała w Polsce trzy osoby, podejrzewane m.in. o zacieranie śladów i zatajanie zbrodni.

O Mamuce K. pisaliśmy, gdy wydano za nim list gończy – materiał został teraz wyłączony z publikacji ze względu na to, że poszukiwania przyniosły zamierzony skutek i pełne dane zatrzymanego, jak i jego wizerunek są już niejawne.  

Fot. KWP w Łodzi.

2 komentarze

  1. wlasnie dla takich degeneratow powinna istniec w naszym panstiwe kara smierci!

  2. Powinni na Smutnej codziennie go pakowac w ta tlustą gorna i tylna połke.Smiec nie zasluguje na zycie za koszty podatnika!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.