70 fotogramów z 30 krajów, wszystkie autorstwa Lecha Kowalskiego, można od dzisiaj, 2 lutego, do 25 lutego oglądać na wystawie czasowej w Muzeum w Łowiczu.

Na wernisażu pojawił się sam autor, który ciekawie opowiadał o swoich licznych podróżach (wiele z nich to wyjazdy służbowe), przygodach i poznanych znanych postaciach, jak na przykład słynny aktor Anthony Quinn, któremu wyjaśniał gdzie dokładnie leży Polska, czy ostatni szach Iranu Reza Pahlawi, z którym widział się w różnych okolicznościach, na przykład na stoku narciarskim.

Lech Kowalski to fotograf i reportażysta pochodzący z Głowna. Swoje prace publikuje m.in. na amerykańkim portalu TripAdvisor. Swoją przygodę z podróżami rozpoczął od 1962r. od krajów wschodniej Afryki, którą odwiedził w sumie czternaście razy. Następnie podróżował po krajach muzułmańskich jak Irak, Iran, Pakistan, Bangladesz. Zdobył najwyższy szczyt północnej Afryki, Jebel Toukbal. Ostatnie dni 2017 roku spędził biorąc udział w 50. Festiwalu Sztuki i Kultury Ludów Saharyjskich w Douz.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.