W piątek, 12 stycznia, w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszej głowieńskiej edycji akcji “Aniołkowe Granie”, w ramach której zbierano dary dla dzieci z Domów Dziecka i znajdujących się w pieczy zastępczej.

Dary przynoszono do przedszkoli, szkół, MOK, MOPS od 6 do 22 grudnia. Zbierano zabawki, środki czystości, ubrania, przybory szkolne itp. Trafią one m.in. do Domu Dziecka w Dąbrówce Wielkiej, Domu Małego Dziecka w Łodzi czy też do hospicjum prowadzonego przez Fundację Gajusz w Łodzi. Akcję w Głownie koordynowały dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 1 Izabella Kotecka oraz dyrektor MOK Urszula Zawadzka.

Na podsumowaniu pojawili się także goście z Wrocławia, gdzie narodziło się “Aniołkowe Granie”, na czele z jej inicjatorką Katarzyną Głowik-Jamróz (dyrektor Przedszkola 56 “Niezapominajka” we Wrocławiu) oraz Sylwesterem Pajęckim (dyrektorem Wrocławskiego Centrum Opieki, Wychowania i Adopcji). Goście wręczyli dyplomy dyrektorom placówek, najbardziej zaangażowanym nauczycielom i dziękowali za udział w akcji.

Zebrani obejrzeli także program artystyczny, składający się z występów przedstawicieli wszystkich placówek biorących udział w głowieńskim “Aniołkowym Graniu”.

Komentowanie nie jest możliwe.