Reprodukcje malarstwa polskiego były tematem tegorocznej edycji konkursu plastycznego “Na szkle malowane”, zorganizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Waliszew i Okolic im. Jana Pawła II w Starym Waliszewie.

Dziś, 26 kwietnia, w placówce odbyło się uroczyste podsumowanie z wręczeniem nagród laureatom.

W sumie na konkurs wpłynęły do organizatora 72 prace. Oceniała je komisja konkursowa w składzie: Iwona Bartosiewicz (dyrektor ZS-P), Anna Lelonkiewicz (wicedyrektor) i Justyna Dałek (nauczycielka).

Ambitni uczestnicy konkursu sięgali m.in. po prace Stanisława Wyspiańskiego i Józefa Chełmońskiego. 

W najmłodszej kategorii wiekowej (obejmującej uczniów klas III – IV SP) miejsce I zajęła Roksana Wróbel z SP w Jamnie, miejsce II Roksana Bejda z SP w Niedźwiadzie, a miejsce III Weronika Fudała (Sp w Starym Waliszerwie).

W grupie drugiej (obejmującej uczniów klas V-VI SP) miejsce I przyznano Gabrieli Borowieckiej z SP w Bielawach, miejsce II – Annie Górczyńskiej z SP w Dąbkowicach, a miejsce III – Marii Wasiak z SP w Bełchowie.

W grupie trzeciej (obejmującej uczniów klas VII-VIII SP oraz III gimnazjów) miejsce I zajęła Klaudia Danych z ZS-P w Starym Waliszewie, miejsce II – Weronika Brzozowska z SP w Gągolinie Południowym, a miejsce III – Sebastian Szymański z ZS-P w St. Waliszewie.

W grupie czwartej (uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej), miejsce I zajęła Monika Pietrzak, miejsce II – Mateusz Szubski, a miejsce III – Łukasz Demidowicz, wszyscy uczęszczają na WTZ w Urzeczu.  

Laureaci konkursu “Na szkle malowane” z wicedyrektor Anną Lelonkiewicz. Fot. EWR

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe. Po ich wręczeniu zostali zaproszeni do artystycznej zabawy – malowania wiosennych motywów farbami na folii rozciągniętej między słupami na holu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.