Wraz z początkiem nowego roku lub niedługo później znacząco wzrosną stawki opłat za odbiór odpadów z terenu miasta i gminy Sanniki. Radni jeszcze nie podjęli stosownej uchwały, ale jak nam powiedział sekretarz gminy Sanniki Piotr Skonieczny „raczej nie będą mieli innego wyjścia”.

Fot. archiwalne, Tomasz Bartos
Fot. archiwalne, Tomasz Bartos

Związane jest to z tym, że gospodarka śmieciowa w gminie musi się bilansować i samorząd nie może ani na tym zarobić, ani też nie może do tego dokładać.

Projekt uchwały podwyższający opłaty za odbiór śmieci przygotowywany jest na ostatnią w tym roku sesję rady, która odbędzie się 28 grudnia.

Tymczasem przetarg wyłaniający firmę zajmującą się odbiorem odpadów został już rozstrzygnięty. Tak samo jak w wielu innych gminach w naszej okolicy przystąpiła do niego tylko spółka Tönsmeier Centrum i tak samo jak w innych gminach zaproponowała znacząco wyższe opłaty.

Do tej pory mieszkańcy gminy Sanniki płacili 8 zł miesięcznie za odbiór odpadów zbieranych selektywnie oraz 14 zł w przypadku gdy nie były one segregowane. Planowana zaś jest podwyżka w przypadku śmieci segregowanych do 15 złotych zaś w przypadku śmieci, które nie są segregowane do 28-30 złotych.

Sesja Rady Miasta i Gminy Sanniki, fot. arch.
Sesja Rady Miasta i Gminy Sanniki, fot. arch.

Komentowanie nie jest możliwe.