Przed kilkoma dniami obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Z okazji jubileuszu i w związku z ustanowieniem przez Sejm RP roku 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II, samorząd województwa łódzkiego uruchomił stronę internetową rokpapieski.lodzkie.pl na której przypomina wizyty Ojca Świętego w naszym regionie i zachęca do internautów do nadsyłania swoich wspomnień.

W trakcie swojego pontyfikatu Jan Paweł II odbył 104 podróże duszpasterskie, w tym dziewięć do Ojczyzny. Dwa razy Ojciec Święty odwiedził miasta regionu łódzkiego – 13 czerwca 1987 roku przyjechał do Łodzi, jednak dla nas bliższa jest jego wizyta w Łowiczu, która miała miejsce 14 czerwca 1999 roku.

Wielu z nas z pewnością wciąż pamięta emocje, jakie towarzyszyły nam podczas pielgrzymki Jana Pawła II do Łowicza w 1999 roku. Na placu celebry przy Szkole Podstawowej nr 7 na Bratkowicach Ojciec Święty wygłosił nauczanie nt. rodziny i wychowania.

Każdy z nas może dzielić się wspomnieniami z pobytu Papieża Polaka w naszym kraju i spotkań z Ojcem Świętym. Wspomnienia będą zbierane i zamieszczane na stronie przez cały rok. Formularz, poprzez który należy przesyłać materiały do publikacji, znajduje się pod tym linkiem.

Był u nas. Czy pamiętamy?

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Kim dla nas był?

15 lat temu zmarł Jan Paweł II [Cytaty i archiwalne zdjęcia]

1 komentarz

  1. Do dziś nie wiem dlaczego JPII rozpoczął proces beatyfikacyjny piusa XII który potem przerwał Benedykt XVI, dlaczego młodzieży polecał jako wzór do naśladowania marciela malsianiego dogelado? I wiele innych nie ciekawych incydentów. No dlaczego. Czyżby tylko wina dziwisza?!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.