Nic nie wyszło z zapowiedzi Pelikana Łowicz, co do wyniku meczu z Unią Skierniewice Sp. zoo. W sobotnim spotkaniu na wyjeździe zespół trenera Mykoli Dremliuka przegrał z gospodarzami 1:2 (0:1), spadając w ten sposób w tabeli rozgrywek III ligi na pozycję ósmą.

Nie takie były oczekiwania kibiców Pelikana. Jechali do Skierniewic dopingować swoją drużynę, wierząc w ich zwycięstwo, a wrócili zawiedzeni słabą grą biało-zielonych i kolejną porażką. Poziom zaangażowania, aby trafić piłką do bramki Unii, zwłaszcza w pierwszej połowie spotkania był na tyle kiepski, że nie udało się przeprowadzić nawet jednej skutecznej akcji. Swoja okazje szybko wykorzystali to gospodarze, którzy już w 6. minucie wyszli na prowadzenie, po bramce Michała Wrzesińskiego.

W drugiej odsłonie było niewiele lepiej, zwłaszcza, że łowiczanie grali od 45. minuty w przewadze jednego zawodnika, po drugiej żółtej kartce dla Pawła Czarneckiego. W 76. minucie udało się Damianowi Warchołowi doprowadzić do remisu, ale nie utrzymał się długo. Sześć minut później Rafał Parobczyk po strzale z rzutu karnego ponownie wyprowadził Unię na prowadzenie, a kolejne minuty nie zmieniły już wyniku i Pelikan wrócił z niczym.

– Znowu przegraliśmy, po bardzo słabej pierwszej połowie naszej. W drugiej graliśmy o jednego zawodnika więcej, mieliśmy przewagę i sytuacje, ale jak nie trafia się do bramki, to ciężko liczyć, że się wygra mecz. Bardzo słaba, przespana pierwsza połowa i ogólnie słaby mecz w naszym wykonaniu. To co chcieliśmy, to co zakładaliśmy i omawialiśmy przed meczem na odprawie, wszystko zostało w szatni. Tak, jakby same koszulki wyszły na boisko. Jest nam bardzo przykro, ze względu na kibiców, którzy przyjechali i mocno nas dopingowali. Nieczęsto taki doping mamy u siebie – było głośno, pojawiał się śpiew, cały czas nas golili do przodu, a mimo to, zawiedliśmy ich. Jest nam naprawdę przykro – skomentował trener Dremliuk.

8. kolejka III ligi – grupa I:
Unia Skierniewice Sp. zoo – KS Pelikan Łowicz 2:1 (1:0); br.: Michał Wrzesiński (6) i Rafał Parobczyk (82 karny) – Damian Warchoł (76).
Pelikan: Maciej Humerski – Kacper Kaczorowski, Grzegorz Wawrzyński, Krystian Stolarczyk (84 Damian Szczepański), Michał Żółtowski – Krystian Mycka (58 Piotr Piekarski), Jakub Bylewski (58 Krystian Białas) – Maciej Wyszogrodzki, Patryk Pomianowski, Dominik Głowiński (58 Filip Kowalczyk) – Damian Warchoł.
Sędziował: Tomasz Majkowski (Sieradz). Żółta kartka: Paweł Czarnecki, Mateusz Stępień, Bartosz Bujalski i Dawid Przezak – wszyscy Unia oraz Maciej Humerski (2), Filip Kowalczyk (2), Krystian Mycka (3), Krystian Stolarczyk (5) i Piotr Piekarski (3) – wszyscy Pelikan. Czerwona kartka: Paweł Czarnecki (druga żółta), 45. minuta.

Polonia Warszawa SA – GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1 (1:0); br.: Kacper Wasilewski (7) i Krystian Pieczara (90+3) – Michał Strzałkowski (54).
KS Ursus Warszawa – ZKS Olimpia Zambrów 1:1 (1:1); br.: Sebastian Szerszeń (27) – Kacper Łowicki (34).
MLKS Znicz Biała Piska – RKP Broń 1926 Radom 3:2 (1:1); br.: Patryk Gądek (13), Bartosz Giełażyn (58) i Marcin Fiedorowicz (64) – Kamil Czarnecki (8) i Kacper Jedynak (49).
MKS Kaczkan Huragan Morąg – RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 0:0
RKS Radomsko – MKS Ruch Wysokie Mazowieckie 0:2 (0:2); br.: Rafał Babul 2 (32 i 41).
Legia II Warszawa SA – KS Wasilków 4:0 (3:0); br.: Maciej Rosołek 2 (14 i 31), Mateusz Praszelik (43) i Patryk Konik (90).
MMKS Concordia Elbląg – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0); br.: Adam Duda (20 karny).
OKS Sokół Ostróda – TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1 (1:0); br.: Patryk Kubicki (30) – Bartłomiej Maćczak (76 karny).

1. OKS Sokół Ostróda (1) 8 19 17-9
2. MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki (2) 8 17 13-8
3. Legia II Warszawa SA (4) 7 16 15-5
4. TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki (3) 8 15 18-12
5. Unia Skierniewice Sp. zoo (7) 8 13 15-14
6. MKS Kaczkan Huragan Morąg (6) 8 12 13-10
7. MMKS Concordia Elbląg (9) 8 12 8-10
8. KS Pelikan Łowicz (5) 8 11 18-12