Podopieczni trenera Gawlika przegrali rozgrywany w sobotę, 14 października 2017 roku, mecz 7. kolejki IV ligi. Pelikan II Łowicz uległ na wyjeździe MUKS Stal Niewiadów 1:2 (1:1), choć szanse na zwycięstwo były…

Nie najlepsza była dyspozycja zawodników Pelikana II podczas sobotniego spotkania, co widać było patrząc na grę. Szans na zdobycie bramek wprawdzie pojawiło się kilka, ale brakowało skuteczności. Tylko raz udało się biało-zielonym umieścić piłkę w bramce Stali. Dokonał tego Michał Świdrowski w 26. minucie meczu. Przewagi nie utrzymali jednak długo, gdyż już w 41. minucie Niewiadów doprowadził do remisu, zdobywając gola z rzutu karnego. Niestety po przerwie nie wykorzystane szanse łowiczan się zemściły, a determinacja gospodarzy doprowadziła do zwycięstwa, które dokonało się w 65. minucie również z rzutu karnego.

– Mimo słabego spotkania w naszym wykonaniu mogliśmy spokojnie przywieźć punkty z Niewiadowa. Niestety nie wykorzystaliśmy dogodnych sytuacji pod bramką Stali, natomiast gospodarze wygrali mecz wolą walki, zaangażowaniem oraz determinacją – ocenił  trener Gawlik.

12. kolejka IV ligi:
MUKS Stal Niewiadów – KS Pelikan II Łowicz 2:1 (1:1); br.: Dominik Trepiak (41 karny) i Bartłomiej Madej (65 karny) – Michał Świdrowski (26).
Pelikan II: Patryk Orzeł – Patryk Krzeszewski (46 Tomasz Dąbrowski), Damian Górowski, Bartłomiej Tkacz – Szymon Panek (46 Patryk Sekuła), Krystian Rutkowski (55 Dorian Nasalski), Roman Periżhok, Przemysław Kochanek (70 Kacper Jaros) – Kacper Rześny, Maciej Balik, Michał Świdrowski.
Sędziował: Szymon Gaca (Skierniewice). Żółte kartki: Mateusz Milczarek – Stal oraz Tomasz Dąbrowski i Patryk Sekuła – obaj Pelikan. Czerwona kartka: Marcin Kotynia (Stal) – 90+4 minuta.

KS Sand-Bus KutnoKS Ceramika Opoczno 2:0
KS Paradyż MKS Zjednoczeni Stryków 2:0
GLKS Zjednoczeni BełchatówLKS Termy Ner Poddębice 0:4
LKS Omega Kleszczów – ZKS Włókniarz Zelów 1:1
KS Warta Działoszyn MKP Boruta Zgierz 0:3
MKS Unia SkierniewiceMKS Pilica Przedbórz 0:0
GKS II Bełchatów – GKS Orkan Buczek 4:4
LKS KwiatkowiceLKS Zawisza Pajęczno 6:0