Uczniowie kierunku technik mechanizator rolnictwa oraz kierunków okołorolniczych z Zespołu Szkół na Blichu mieli okazję poznać dziś, 10 maja, sprzęt rolniczy marki Kubota, który dostarczył dealer, firma Polsad Jacek Korczak z Kutna.

Na szkolnym polu od strony ulicy Seminaryjnej prezentowały się cztery ciągniki rolnicze uzbrojone w maszyny zielonkowe, kosiarkę, prasę, przetrząsacz oraz ładowacz i zgrabiarkę. Uczniowie nie tylko zobaczyli maszyny z bliska, mogli wsiąść do ciągników ale zobaczyli również ich działanie w praktyce. Mogli też zmierzyć się w konkursach np. nalewając do kubka wodę z butelki przymocowanej do ramienia ładowacza.

– Od kilku lat współpracujemy z firmą z Kutna, dzięki temu uczniowie mają okazję do poznania nowoczesnego sprzętu. Dla nas to ważne, aby uczeń opuszczający naszą szkołę miał świadomość jak szybko zachodzą zmiany w maszynach rolniczych i miał wiedzę jakie niesie to dla niego korzyści – powiedział nam dyrektor Blichu Jerzy Zabost.

Tagi:

4 komentarze

  1. żona i matka

    że niby sprzęt z Japonii, to jest ta właściwa perspektywa na przyszłość dla Rolników RP i to jest ta perspektywa PIS dla rozwoju rolnictwa w RP??? a gdzie te polskie zakłady produkujące polskie maszyny rolnicze?! Ile jest takich zakładów w RP?!
    tzw. władza w RP jest antypolska, bo pozwoliła na wprowadzenie ustawy 447 przez USA na terytorium RP!!!!!!!!

    • Sierp i kosę najlepiej do ścinana zboża 😂I jeszcze pszczoły ekologiczne , krowie łajno na dodatek 🤣

  2. z pięknej i rozwijającej się majówki na blichu zrobiono kompletne dno ,a władze powiatu dokładnie pokazały gdzie mają blichowską szkołę uczniów , rodziców i mieszkańców ziemi łowickiej krótko wstyd,wstyd i żenada

  3. Władze w szkole się zmieniły to i sprzęt z Kutna, za poprzednich rządów zawsze krolowal ról ech z bednarz, ciekawe dlaczego…. ; -)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.