Miłośnicy serii gier i produkcji ekranowych Pokémon nigdy nie są zaspokojeni – przeszedłszy całą kolekcję oficjalnych gier, często szukają czegoś, co przeniesie ich w świat Pokemonów jeszcze na kilka chwil. Taką możliwość daje im PokeGra, którą wyróżnia rozgrywka w trybie multiplayer – jest to gra przeglądarkowa i nie wymaga połączeń typu LAN, a interakcja między graczami odbywa się nie tylko w walce, lecz również na mapie. Jakie funkcje znajdziemy w grze Pokemon online, która spodobała się wielu polskim fanom? Jest ich wystarczająco dużo, by nie znudziła się po kilku tygodniach.

Trenowanie Pokemonów – złap je wszystkie!

Oczywiście głównym zadaniem, jakie stoi przed graczem, jest zdobywanie kolejnych Pokemonów i ich trenowanie, aby móc stawać do walki z innymi graczami i zdobywać wirtualne złoto. Pod tym względem jest dość rozbudowana jak na grę przeglądarkową – stworki pojawiają się na mapie świata, a po ich pokonaniu otrzymujemy punkty doświadczenia (PD). Drugą opcją jest złapanie Pokemona, którego następnie możemy rozwijać pod kątem kilku cech – siły, witalności, odparcia, szybkości, zręczności i odporności. Cechy te pozwalają wygrywać pojedynki i wchodzić na coraz wyższe poziomy. Pokemony ewoluują i mogą być sprzedawane, a także wysyłane na wyprawy. Dodatkowo w grze znajdziemy dzienne, tygodniowe i ogólne zadania do wykonania w zamian za atrakcyjne nagrody. Dla ambitnych przygotowano ranking – najbardziej zaangażowani gracze zostaną wyróżnieni.

Porozmawiaj z innymi na czacie

Niewątpliwym atutem PokeGry jest to, że posiada wbudowany czat, na którym cały czas można prowadzić grupowe rozmowy z innymi graczami. Tam też dodatkowo zaprezentujemy swoją postać, którą możemy modyfikować przy pomocy strojów dostępnych w sklepie. Przedział wiekowy użytkowników jest zróżnicowany, dzięki czemu łatwo można znaleźć osoby podobne do nas i zawiązać wraz z nimi sojusz. Oglądając profile innych graczy, możemy zobaczyć statystyki ich rozgrywek. Wszystko to tworzy bardzo społeczną atmosferę gry, której brakuje w oficjalnych produkcjach. Dzięki temu, że ta gra Pokemon online jest polska, nie wymaga od nas dobrej znajomości języka obcego i daje większe poczucie jedności z innymi graczami.

Opcjonalny zakup waluty

Jak w niemal każdej grze internetowej, PokeGra posiada wirtualną walutę – Arcany, które można kupić za prawdziwe pieniądze. Dzięki niej możemy zdobyć stroje dla swojej postaci i bonusy do regeneracji lub przyspieszające zdobywanie doświadczenia. Cena Arcanów nie jest zbyt wysoka w porównaniu z innymi grami online – wystarczająca natomiast, by pokryć koszty ponoszone przez właścicieli serwisu i utrzymać PokeGrę. Oczywiście żadna część rozgrywki nie wymaga tego typu płatności – wystarczy złoto zdobywane w trakcie gry, choć należy wtedy poświęcić jej więcej czasu. 

Przejrzyste menu i sterowanie

Aby poruszać się na mapie gry, korzystamy ze strzałek na klawiaturze lub przycisków na ekranie. Kursor i kliknięcie myszki pozwala rozpocząć walkę z Pokemonem. Strona posiada jedną rozdzielczość, nie jest możliwe jej powiększenie. Niewielką wadą rozgrywki są ubogie animacje podczas walki Pokemonów. Z kolei menu gry jest bardzo wygodne i przejrzyste – z łatwością można znaleźć informacje na temat swojej postaci, Pokemonów i innych graczy, a także dotrzeć do aukcji czy sklepu. Gra pozwala wysyłać prywatne wiadomości – ich odbieranie nie jest do końca intuicyjne, lecz w razie wątpliwości można zapytać o każdą funkcję innych użytkowników na czacie, a oni chętnie pomogą nowym graczom.

Gra Pokemon online to spełnienie marzeń wielu fanów tej serii – PokeGra jest wyjątkowo przyjemną opcją dla tych, którzy chcieliby zmierzyć się z innymi graczami i powoli budować swoje życie w świecie Pokemonów.

Komentowanie nie jest możliwe.