Łowicki Klub Motocyklowy No 16 organizuje w ten weekend majówkę motocyklową, w której wezmą udział miłośnicy motocykli z Łowicza i klubów z innych miast. W sobotę 11 maja na Nowym Rynku ponownie zjawi się około pół tysiąca motocykli.

Łowicka Majówka Motocyklowa. fot. Marcin Kucharski

Majówka w tym roku odbędzie się pod hasłem „Motocykliści dla Łowicza”. Jej start będzie miał miejsce już w piątek 10 maja o godz. 16. na terenie Hotelu Rozdroże w Nieborowie, gdzie ruszy rejestracja uczestników. Już wieczorem zaś wystąpi rockowa formacja Emancypacja z Głowna, po koncercie przewidziano zabawę przy muzyce granej przez DJ.

W sobotę 11 maja, motocykliści będą mogli się rejestrować od godz. 9. zarówno w Nieborowie jak i Łowiczu przy garażu nr 16 na os. Dąbrowskiego.

O godz. 11. spotkają się w kościele na Korabce na mszy świętej w intencji bezpiecznego sezonu motocyklowego 2019, po niej nastąpi święcenie jednośladów. O godz. 12.30. uczestnicy imprezy zjawią się na na Nowym Rynku, na który zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta o okolicy. Program imprezy zakłada prezentację jednośladów, konkursy dla motocyklistów, konkursy dla dzieci, pokaz strongmana Konrada Karwata.
Zaproszeni przez organizatorów ratownicy z Centrum Ratowniczo Medyczne Grupa N1 z Lubania za 1 zł będą w trakcie imprezy wykonywać chętnym badania podstawowe (ciśnienie, glukoza, saturacja), dodatkowo przeprowadzą m.in. pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej dedykowanej dla motocyklistów. Ciekawostką będzie prezentacja motoambulansu.

Około godz. 14.30 rozpocznie się parada ulicami miasta a następnie przez Zielkowice, Placencję, Parmę, Bobrowniki, Arkadię do Nieborowa, gdzie na terenie Hotelu Rozdroże rozpocznie się dalsza część zlotu w programie m.in. koncerty rockowe zespołów Koniunktura, Tajm z Łowicza oraz Agnieszki Skryckiej oraz formacji Cztery Szmery (covery AC/DC).

Warto pamiętać, że zabawa na terenie Rozdroża jest biletowana, sam wstęp kosztuje 30 zł, ale organizatorzy oferują też pakiet w cenie 70 zł,w którym obok biletu znajdzie się też koszulka, znaczek oraz posiłek.

Szczegóły dotyczące imprezy u organizatorów – 501 133 222 lub 603 606 075.

Łowicka Majówka Motocyklowa - Łowicki Klub Motocyklowy No.16
Łowicka Majówka Motocyklowa – Łowicki Klub Motocyklowy No.16

2 komentarze

  1. Czym taka impreza ma być-żalem za grzechy, zadośćuczynieniem? Na co dzień panowie motocykliści czują się jakby przepisy KD ich nie dotyczyły.

    • Taaa, wszyscy motocykliści, w przeciwieństwie do wszystkich pozostałych uczestników ruchu drogowego, którzy jeżdżą zgodnie z przepisami KD; czasami nawet są trzeźwi.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.