Koło Gospodyń Wiejskich z miejscowości Osse w gminie Stryków 29 kwietnia świętowało jubileusz pięćdziesięciolecia.

Jego obchody zorganizowano w odnowionej niedawno świetlicy wiejskiej. Na zaproszenie jubilatek odpowiedzieli przedstawiciele władz samorządowych ze Strykowa na czele z wiceburmistrz Bożeną Motylińską i przewodniczącym Rady Miejskiej Pawłem Kasicą, strażacy ochotnicy, reprezentacje zaprzyjaźnionych kół gospodyń, dyrektor szkoły w Koźlu i wielu innych gości.

Najpierw wszystkich zaproszono na część oficjalną spotkania, podczas której wyświetlony został film przedstawiający w skrócie najważniejsze wydarzenia z życia KGW Osse. Posypały się życzenia, gratulacje, podziękowania dla Matek Założycielek, byłych i obecnych przewodniczących oraz członkiń koła, jego partnerów i instytucji wspierających.
Członkinie koła na czele ze swoją przewodniczącą Iloną Polit, zaprezentowały się w programie artystycznym, dając pokaz umiejętności wokalnych i kabaretowych. Po pierwszej, nastrojowej piosence sławiącej uroki Ossego, zaproponowano gościom nieco bardziej frywolny repertuar, przyjęty wybuchami niepohamowanego śmiechu i gromko oklaskiwany.
Po części artystycznej i wręczeniu kolejnych upominków, wszystkich gości zaproszono na wspólne biesiadowanie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z jubileuszu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.