Branża kosmetyczna oraz medycyna estetyczna rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Regularnie pojawiają się nowinki kosmetyczne i zabiegowe, a także powstają kolejne gabinety kosmetyczne i kliniki medycyny estetycznej. Zawody związane z wymienionymi dziedzinami są również bardzo interesujące i coraz bardziej dochodowe, dzięki czemu wiele osób pragnie związać z nimi swą przyszłość zawodową. Z jakich szkoleń warto skorzystać, by podnieść swe kwalifikacje?

  1. Szkolenia – medycyna estetyczna
  2. Makijaż permanentny – polecane kursy

Szkolenia – medycyna estetyczna

Jeśli chodzi o medycynę estetyczną, to wachlarz szkoleń oferowanych przez profesjonalne szkoły jest dość szeroki. Decydując się na konkretny kurs, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na szczegółowy plan szkolenia, a także kompetencje i doświadczenie osoby, która je poprowadzi. Szczególną popularnością cieszą się obecnie szkolenia z mezoterapii igłowej oraz mikroigłowej, a także z lipolizy iniekcyjnej. Polecane są również kursy z osocza bogatopłytkowego. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się też fachowe szkolenia z wykorzystania wypełniaczy, w tym przede wszystkim szkolenie z wypełniania ust, poprawy konturu twarzy i wolumetrii czy też wypełniania bruzd nosowo-wargowych. Osoby bardziej doświadczone i doskonale zaznajomione ze światem medycyny estetycznej, mogą również skorzystać ze szkoleń z aplikacji nici PDO, jak również kursu z nici liftingujących PDO COG z haczykami. Szczegółową ofertę polecanych szkoleń znaleźć można na stronie https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/szkolenia/szkolenia-medycyna-estetyczna/. Zapewniają one zdobycie zarówno teoretycznej, jak też praktycznej wiedzy. Są one przede wszystkim przeznaczone dla lekarzy i kosmetologów pragnących wzbogacić swoje umiejętności i wiedzę.

Makijaż permanentny – polecane kursy

Kursy i szkolenia w zakresie makijażu permanentnego mają za zadanie skutecznie rozwijać umiejętności i wzbogacać uczestników o nowe kwalifikacje i wiedzę. Obejmują zarówno część teoretyczną, jak też praktyczną. Jako że przekazywana wiedza jest dość szeroka, szkolenia przeprowadzane są zazwyczaj na poziomie pierwszego oraz drugiego stopnia. Pierwsze z nich skupiają się na podstawowej wiedzy z zakresu medycyny estetycznej, z kolei drugie – na wzbogaceniu posiadanej już wiedzy i zdobyciu dodatkowych umiejętności. Kompleksową ofertę na szkolenia I i II stopnia z makijażu permanentnego znaleźć można na stronie https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/szkolenia/szkolenia-makijaz-permanentny/.

Komentowanie nie jest możliwe.