Ponad 250 TIR-ów zostało skontrolowanych w ciągu pierwszych sześciu dni wzmożonych kontroli na drogach A1, A2, S8 i S14. Policja zwraca szczególną uwagę na niestosowanie się do zakazu wyprzedzania oraz tamowanie i utrudnianie ruchu drogowego.

fot. KWP Łódź
fot. KWP Łódź

Wypadki z udziałem pojazdów ciężarowych należą niezmiennie do tych najtragiczniejszych w skutkach. Nieprzestrzeganie przepisów, zmęczenie wynikające z przekroczenia dozwolonego czasu pracy kierowcy, nadmierna prędkość, przeładowanie, alkohol i stan techniczny pojazdu – to wciąż główne przyczyny tych wypadków.

Przypomnijmy, że niestosowanie się do zakazu wyprzedzania jest wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości nawet do 500 złotych i 5 punktów karnych. Policjanci ruchu drogowego przypominają także o obowiązujących na autostradach odcinkowych zakazach wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.

Od 29 czerwca do 2 września obowiązuje zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, na obszarze całego kraju w dniach: w piątek (od godz. 18.00 do godz. 22.00), w sobotę (od godz. 8.00 do godz. 14.00) i w niedzielę (od godz. 8.00 do godz. 22.00).

Dodatkowo zakaz obowiązuje też w dniu 15 sierpnia 2018 r. (od godz. 8.00 do godziny 22.00) i w dzień poprzedzający, czyli 14 sierpnia 2018 r. (od godz. 18.00 do godz. 22.00).

5 komentarzy

  1. Problemem też są chyba warunki pracy kierowców. Za biednej przeklinanej komuny nie do pomyślenia było, żeby wysłać JEDNEGO człowieka w ponad tysiąckilometrową trasę z wartościowym ładunkiem i bez zapewnionego miejsca na nocleg. I dać mu jeszcze trzy dni na wykonanie całego transportu. PRAWDA JEST TAKA , ŻE OBECNIE TYLKO POLICJA MA TAKIE WARUNKI PRACY JAK ZA KOMUNY I MOŻE MĄDROŚCI WYGŁASZAĆ. Kazać im tak pracować jak w prywatnej ochronie, czyli 300 godzin w miesiącu na 3tys pensji to dopiero zawyją baranim głosem.

  2. Nikomu nic niepasuje .ludzie opanujcie się .kierowca zawodowy.

  3. Dozwolona prędkość na autostradzie to 140 km/h. Więcej pomiaru, kontroli i mandatów, może będzie bezpieczniej.