W godzinach nocnych z soboty 22 na niedzielę 23 września nieznani sprawca lub sprawcy zniszczyli około 20 banerów wyborczych burmistrza Łowicza Krzysztofa Kalińskiego.

Burmistrz poinformował o tym fakcie na swoim facebookowym fanpagu komentując to – Nie jest miło, gdy widzi się coś takiego. Wandal cześć banerów pomazał sprejem, np przekreślając podobiznę burmistrza lub dopisując różne wyrazy zmieniające hasło wyborcze.

Część banerów została pocięta. Zdaniem burmistrza zniszczenie w jednym czasie tak dużej ilości banerow nosi zmianowa zorganizowanej akcji. Dlatego zgłosił tę sprawę do Powiatowej Komendy Policji w Łowiczu.

Mam nadzieję, że już żaden kandydat nie zostanie w ten sposób potraktowany! – napisał burmistrz.

Więcej na temat “walki na banery” w najbliższym Nowym Łowiczaninie.

12 komentarzy

 1. Łowiczanka

  A nie pomyślał nikt o tym, że pomijając treść plakatu zniszczono czyjąś pracę? Ktoś to wydrukował, ktoś to rozwieszał, ktoś za to zapłacił.
  Dziś ten kandydat, jutro inny. Tak się bawi Łowicz, bo ponoć nie ma co robić w tym mieście, dla niektórych strefa na Błoniach “niby” miała być jakąś rozrywką, ale nie wyszło

 2. Nie zamierzam głosować na obecnego burmistrza, ale to co się stało to przejaw prostactwa w czystej postaci! Wstyd mi za tego/tych, którzy to zrobili. Nie podoba się kandydat to idźcie na wybory i wybierzcie wedle uznania, takie zagrywki są poniżej pasa. Zerwaliście plakaty, pomazaliście i co lepiej komuś z tym?

 3. PEWNIE TO TY TYLKO NIE MASZ ODWAGI ZGŁOSIĆ SIĘ NA POLICJĘ

 4. A ja z okna widziałem kto to zrobił.

 5. Chyba Łowicz będzie w mediach ogólnopolskich, jak Policja dojdzie kto to zrobił. W sumie za ten czyn chyba grozi duża grzywna,albo nawet kara pozbawienia wolności. Nie pamietam by w ubiegłych wyborach było tyle agresji między komitetami kandydatów. Niemal walka na noże.

 6. Małgorzata

  Wybory XXI wiek, Łowicz. Nic dodać, nic ująć.

 7. A co za jaja były z banerami przy rondzie Niepodległości? Jednego dnia wisiał Siewiera drugiego dnia był zasłonięty przyczepką a teraz stoi na platformie Wolski. To już teraz taka zmiana że banery ze sobą walczą?

 8. Ciekawe czy te banery były w zasięgu monitoringu. Jeśli nie to sprawców nie znajdą no chyba, że znajdą świadków. Wg. mnie kamer jest za mało w mieście. Zastanawia mnie czemu te banery wieszają na płotach przecież jest to nieestetyczne i budzi odrazę dla części wyborców. Powinny być do tego wyznaczone miejsca, a nie wieszają banery gdzie popadnie. Normalnie odechciewa się głosowć.

 9. Może to ten Pan któremu ukradli taczki

 10. Za rzadow p.burmistrza Łowicz został objety monitoringiem,teraz niech sie popisze policja!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.