Interwencja policjantów z KWP w Łodzi zapobiegła planowanej przez pseudokibiców napaści na autokar z kibicami drużyny przeciwnej. Zatrzymano 22 osoby. Akcja miała miejsce przy autostradzie A1, na pograniczu powiatów łowickiego i łęczyckiego.

Policja. Zdjęcie zastępcze.

13 maja koło południa autostradą A1 do Lubawy na mecz z tamtejszym Motorem jechał autokar z kibicami Łódzkiego Klubu Sportowego. Pseudokibice Widzewa zgromadzili się w pobliskim lesie, z którego planowali wtargnąć na autostradę. Na szczęście na ich trop wpadli policjanci z Łęczycy, którzy zaalarmowali komendę wojewódzką.  Na miejsce w krótkim czasie dotarli funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, a także funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej oraz komend powiatowych w Łowiczu i Łęczycy. Kibole zaczęli uciekać.

 
W wyniku akcji zatrzymanych zostało 22 mężczyzn w wieku od 22 do 36 lat, większość z nich była już znana policji. Znaleziony przy niech sprzęt, to m.in. kije baseballowe, maczety, siekiery czy gaz łzawiący, a także przedmioty wskazujące na to, że próbowali zatrzymać autokar pozorując roboty drogowe (mieli na przykład znaki drogowe).

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.