W związku z fałszywymi alarmami bombowymi, we wszystkich 8 szkołach, w których na terenie powiatu łowickiego odbywają się matury nocowali policjanci oraz strażacy. Sale, w których dzisiaj kontynuowane są matury, były od godziny 21. zaplombowane.

Policja, fot. arch. NŁ
Policja, fot. arch. NŁ

Łącznie zaangażowanych było 8 policjantów i 8 strażaków, głównie z gminy Chąśno.

I rzeczywiście, w nocy do szkół ogólnokształcących w Łowiczu oraz m.in. do szkoły na Blichu dotarły kolejne e-maile informujące o podłożeniu ładunków wybuchowych. – Ponieważ sale były pilnowane przez 12 godzin, e-maile nie wpłyną na egzaminy maturalne – powiedział nam wicestarosta Piotr Malczyk.

Policjanci pilnowali szkół na terenie całego kraju. Czasami były to wzmożone patrole w pobliżu szkół, częściej – tak jak we wszystkich 8 szkołach „maturalnych” w powiecie łowickim – dwuosobowe patrole na nocnych dyżurach w szkołach.

Dyrektor I LO w Łowiczu Dorota Dziekanowska powiedziała nam, że dzisiaj przez całą noc w szkole nocowało dwóch policjantów, którzy pilnowali, by nie przedostały się do niej osoby niepowołane. Ponadto dyrektor dostała zalecenia, by zaplombować drzwi do wszystkich klas, gdzie będą odbywały się egzaminy maturalne.

Więcej o niezwykłym w tym roku przebiegu matur – jutro w NŁ.

Alarmy bombowe w szkołach – policja przeszukuje pomieszczenia [foto + filmy] – aktualizacja

Alarmy bombowe we wszystkich szkołach w GłownieCzy policja powinna reagować w związku z e-mailami o podłożeniu ładunków wybuchowych w szkołach?

Loading ... Loading ...

16 komentarzy

 1. PiS pokazał tym aferzystom antypolskim,że działa dla dobra młodzieży,w przeciwieństwie do nich.Poradził sobie pięknie mimo ich chorej zawiści.

 2. Tylko tam płacą za pracę,więc te niedouki nieroby się nie nadają.

 3. Właśnie wspaniały pomysł,dzięki temu młodzież mogła zdawać maturę.Ukarać tych pseudonauczycieli,co już nie wiedzą,jak mogą zaszkodzić Polsce.Niech ich zatrudnią w Brukseli albo w Niemczech.Może też mają dziadków z Wermachtu lub z PZPR.A od naszych dzieci wara,strajkujących pozwalniać.

 4. Sławek

  Bo policja nie ma żadnych zajęć

 5. Zygfryd

  Nasuwa się słynny cytat Polskość to nienormalność. Tfuu

 6. Pilnowali na egzaminie to i mogą nocować. W ogóle niech komisariat i strażnicę przeniosą do szkoły.

 7. ELC 12345

  No to dwóch policjantów mamy uczonych spędzili noc w szkole

 8. Paranoja

 9. parodia

 10. Ale jaja!!!!Jeszcze czegoś takiego to nie było,żeby policjant nocował w szkole!!!!!Bardzo dobra inicjatywa!!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.