Funkcjonariusze łowickiej drogówki zatrzymali do kontroli ciężarówkę, której stan licznika nie zgadzał się o ponad 600 tysięcy kilometrów.

Photo by Dragan Sasic from FreeImages
Fotografia ilustracyjna. Photo by Dragan Sasic from FreeImages

Według obowiązujących od początku tego roku przepisów zmiana wskazania drogomierza jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

12 stycznia około godziny 7.40 na ul. Poznańskiej w Łowiczu policjanci z łowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy marki Scania. Funkcjonariusze sprawdzili pojazd, a działając w ramach nowych uprawnień skontrolowali także aktualny stan drogomierza.

Podczas sprawdzania stanu licznika pojazdu okazało się, że istnieje ogromna rozbieżność co do stanu faktycznego przejechanych kilometrów przez ciężarówkę. Wartość stanu licznika nie zgadzała się z wpisem, który widniał w zaświadczeniu o badaniu technicznym pojazdu o ponad 600 tysięcy kilometrów.

W związku z tym policjanci zabezpieczyli pojazd. Śledczy obecnie wyjaśniają jak doszło do takiej rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny.

1 komentarz

  1. 90% używanych aut ściąganych z zachodu ma cofane liczniki.. tylko że cofane są od razu na granicy przed rejestracją w Polsce..

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.