Ogólnopolska akcja protestacyjna policjantów polegająca na masowym korzystaniu ze zwolnień lekarskich nie ominęła również Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.

Jak ustaliliśmy w naszej komendzie na zwolnieniach lekarskich może być nawet co trzeci policjant.

– W skali całego garnizonu łódzkiego (czyli komend powiatowych podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi) na zwolnieniach jest około 40% policjantów – powiedział nam asp. sztab. Radosław Gwis z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Lipcowe uroczystości z okazji Święta Policji, fot. arch. NŁ
Lipcowe uroczystości z okazji Święta Policji, fot. arch. NŁ

Według niego, dla zapewnienia ciągłości służby we wszystkich komendach powiatowych, w tym również w Łowiczu, możliwe są przesunięcia pomiędzy wydziałami.

Ponadto KWP może podejmować na bieżąco decyzję o przesunięciach w służbie pomiędzy komendami. Policja nie informuje o szczegółach owych przesunięć.

[Aktualizacja]
Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi w czwartek,8 listopada, minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną.

W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 roku funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 roku.

MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

Treść porozumienia:
http://www.lowicz.policja.gov.pl/?serwis=elc&dzial=informacje&id=31337

24 komentarze

 1. To może lepiej brać kto chętny A nie szukać nie wiadomo co czy zdolny czy nie to może mu brakuje szkoła po co te głupoty powinien być ochotnik zdrowy i chętny do pracy A nie wziąść jakiegoś Dębica po szkole wieczorowe co nawet nie potrafił napisać ulicy z pamięci

 2. Policjanci protestują bo mogą. Są na państwówce. Większość z was pracuje u prywaciarzy i każdy protest wiadomo jak się skończy. Dlatego ja się im nie dziwię. Też bym protestował gdybym mógł. Jednak jako rolnik to co najwyżej w domu mogę sobie poprotestować po czym pójdę pracować bo nie mam innego wyjścia.

 3. lesery i nygusy niech się do roboty wezmą patałachy,

 4. Czy dzielnicowy Karasek też choruje? Kapo ORMO uciekło do niemiec. A tak do pozostałych. Za policjantów nie odprowadza się składek. tylko 9% składki zdrowotnej na służbę zdrowia. Więc jaka kontrola z ZUS!!! Nie każdy ma okazję oglądać policyjny PIT, który jest taki jak przeciętnego emeryta. 15 lat i emerytura? Dla większości najniższa krajowa. Dopiero powyżej tych 15 lat jej wysokość przyśpiesza i cel 28 lat. Dla prawdziwych policjantów te wynagrodzenia to dużo za mało, ale dla sadystów dużo za dużo.

  • Te Janusz,nikt ci nie bronił wstąpić w szeregi jakiejkolwiek służby,tutaj się tylko wymadrzasz,a w rzeczywistości jesteś Głąbem i tępym janem

 5. Tak się akurat składa, że to nie akcja protestacyjna jest powodem zwolnień lekarskich. Nie małe pieniądze, nie chęć wymuszenia praw emerytalnych tylko zwyczajnie atmosfera i warunki w których nie da się zdrowo pracować.

 6. kundel ty chyba za dużo filmów gangsterskich się naoglądałeś

 7. przyjdzcie polezec….wakaty czekają…

  • A co ty taki przepracowany w Łowiczu??? Przeprowadź się…? Dlaczego kontrola ZUS ich (policjantów pracujących z naszych podatków) podejrzewam że cb nie kontroluje??? Jak tacy chorzy to kto ich do pracy przyjął i jak zdali te wszystkie egzaminy itd… psychiatra??? Qwa… Mnie i nie jedną osobę w normalnej pracy ZUS będzie kontrolować… A im ujdzie na sucho! Praca to praca! Każdy się godził na warunki jak ją podejmował..

 8. cd…

  po.7 nie ilosc lat decyduje o poeniadzach ttlko grupa a wyzszy stopien podnosi uposazenie marnw grosze
  po. 8 sluzba trwa 25 lat i do uzyskania wieku conajmniej 55 lat….i wkoncu
  po. 9 sa wolne wakaty…przyjdzcie

 9. Napisze tak…
  Co to tych ktorzy pisza chore rzeczy tu i pod tym postem.
  po.1 a jal rowerek zginie to kto pierwszy na komendzie?
  po.2 zeby zostac policjantem wlasnie trzeba sie uczyc i to sporo i na biezaco
  po.3 nie sadze ze zwolnienia sa bezpodstawne
  po.4 co ma zus do policji
  po.5 ciekawe kto z was nadstawialby tylek w awanturze gdzie pijany i agresywny ojciec bije zone i dzieci
  po.6 ciekawe kto z Was pomoze ludziom ktorzy mieli kolizje lub wypadek
  poleżeć…

  • 25 lat pracy w połowie do emerytury

   7) w cywilu emeryt dostaje max 50% ostatniej pensji i z roku na rok jest gorzej %. Wielu nie dożywa. W mundurówce powszechna praktyka to sztuczne podwyższanie w ostatnim roku wynagrodzenia , bo emerytura liczona od ostatniej pensji, co sprawia,że jest on większa niż w przedostatnim roku
   8) Służba podwyższono do 25 lat, ale tylko dla nowych osób. Teraz są protesty, aby przywrócić poprzedni stan i o tym wstecznych marzeniach była mowa
   9) Wolne wakaty to taki wytwór fantazji , bo niby są , ale nie ma na te etaty pieniędzy.
   Fakt 25 lat pracy i 55 wiek obniżył trochę atrakcyjność służby.

 10. Mogli się uczyć, to zarobiliby więcej.
  I tacy ludzie mają pilnować prawa?
  A może to taka ogólnopolska akcja mająca na celu obnażenie polskiej służby zdrowia i łatwość wydawania zwolnień przez lekarzy?

 11. 25 lat pracy w połowie do emerytury

  Marzy się im emeryturkach po 15 latach pracy ( przepraszam po 10 latach – bo jak ktoś studiował na super trudnej oficerskiej szkole to te latach zaliczają się do stażu). Na takiego młodego 35 letniego emeryta musi pracować 10 osób , bo mundurowy pobiera emeryturę dziesięć razy dłużej niż przeciętny emeryt

 12. Ciekawy jestem czy inspektorzy ZUS-u kontrolują zasadność zwolnień lekarskich tak jak innych chorych.

 13. Czy z dodatkowo płatnych przez Miasto patroli będą w związku z tym jakieś oszczędności?
  Może radni sprawdzą zasadność wydawania publicznych pieniędzy?

 14. Żenada….. Jak nie paduje, to niech idą na magazyn albo na kierowcę tira.

 15. MOŻNA ZMIENIĆ PRACĘ JAK NISKIE PENSJE!!! PO CO MĘCZYĆ UKRAIŃCÓW? DZIWNE ŻE TYLKO BUDŻETOWKA ZARABIA ZBYT MAŁO! CIEKAWE CO MAJĄ DO POWIEDZENIA CI CO NA TO WSZYSTKO ROBIĄ ZRZUTĘ ?

 16. można również zmienić prace – ale nieee. Mi tu dobrze – dajcie podwyżkę !!

 17. A może by tak podano ile to policjanci zarabiają brutto po przepracowaniu 5, 10, 15, 20,25, 30 lat w grupie podoficerów, aspirantow i oficerów ???
  Ocenimy sami czy to jest dużo czy mało.

 18. Bardzo dobrze, popieram ich! Mają mega niewdzięczna i stresującą pracę, za którą mają płacone grosze.

 19. maja racje,jezeli mialbym interweniowac na ich miejscu i wten sposob dzielic palka Polakow tez od samego myslenia bym… chorowal