Funkcjonariusze podstrykowskiej Sekcji Zabezpieczenia Autostrad pospieszyli na ratunek dziecku, które zachłysnęło się środkiem do polerowania mebli. Radiowozem na sygnałach zawieźli półtoraroczną dziewczynkę wraz z matką do szpitala.

Jak informuje nadkom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, nietypowa policyjna pomoc była konieczna w sobotę, 15 grudnia, gdy około godziny 17:30 na parking Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Sosnowcu pod Strykowem wjechał samochód, z którego wysiadła zapłakana kobieta.

Wzywała pomocy trzymając na rękach małe dziecko, które traciło przytomność. Kobieta poinformowała mundurowych, że podczas porządków domowych jej 1,5 roczna córeczka prawdopodobnie napiła się płynu do polerowania mebli. Dziecko po wypiciu wspomnianego środka zaczęło sinieć, wymiotować i tracić przytomność.

Policjanci natychmiast uruchomili radiowóz i na sygnałach ruszyli wraz kobietą i dzieckiem w stronę szpitala przy ulicy Pankiewicza w Łodzi. Liczyła się każda minuta, gdyż dziewczynka traciła przytomność. Funkcjonariusze podczas jazdy cały czas instruowali matkę, w jaki sposób ma postępować.

W szpitalu policjanci przekazali dziecko lekarzowi dyżurującemu i powiadomili o zdarzeniu ojca. Na szczęście stan dziecka był stabilny.

Policja, fot. arch. NŁ
Policja, fot. arch. NŁ

8 komentarzy

 1. nie palę ale za legalem

  Gratuluję podejścia do sprawy i postawy ,panowie policjanci za ten dar serca powinni zostać odznaczeni medalem za zasługi dla obrony życia i zdrowia …

 2. obserwator

  Praca policji chyba do końca jest niedoceniana.

 3. poprzednik nasz wyzwał policjantów od h chodź nie wie o co w tym artykule chodzi

 4. Zajebista postawa Policjantów.Brawo Panowie.

 5. ZA TO ŻE URATOWALI DZIECKO WG CIEBIE SĄ H TO TY CHYBA MASZ GŁAZ ZAMIAST SERCA PEWNIE DOSTAŁEŚ MANDAT OD NICH

 6. Jacy bohaterowie takie i “h”

 7. POSTAWA GODNA PODZIWU ŻEBY WIĘCEJ TAKICH POLICJANTÓW BYŁO TO BY NIE JEDNEGO URATOWALI
  PODSTRYKOWSCY BOCHATEROWIE !!!!!!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.