Nagrodę specjalną „Za bohaterską postawę” odebrał dzisiaj, 14 listopada sierż. sztab. Grzegorz Bąk z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.

Sierż. sztab. Grzegorz Bąk z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu odbiera nagrodę i gratulacje
Sierż. sztab. Grzegorz Bąk z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu odbiera nagrodę i gratulacje

Policjant został doceniony za uratowanie życia 19-latka, który upadł na podłogę i stracił przytomność podczas interwencji związanej z sąsiedzką awanturą.
Policjant resuscytował 19-latka. Po kilku minutach mężczyźnie przywrócono czynności życiowe. O zdarzeniu pisaliśmy tutaj:

Uczestnik policyjnej interwencji stracił przytomność

Nagroda została wręczona podczas dzisiejszego XIX finału Wojewódzkiego Konkursu na Najlepszego Policjanta i Najlepszego Strażaka Województwa Łódzkiego w budynku Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Sierż. sztab. Grzegorz Bąk ma 34 lata, służbę w Policji pełni od 8 lat. Po szkoleniu podstawowym, początkowo pełnił służbę w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi. Od 2013 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łowiczu najpierw w Ogniwie Prewencji Kryminalnej, a następnie w Ogniwie do Spraw Wykroczeń, gdzie pracuje do dzisiaj.

Jest funkcjonariuszem sumiennym i koleżeńskim, cechuje go ogromna odpowiedzialność. Jest policjantem szanowanym i wyróżniającym się. Wielokrotnie nagradzanym przez przełożonych za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych – czytamy m.in. na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Podczas uroczystości wyróżniono 22 policjantów w konkursach „Dzielnicowy Roku”, „Patrol Roku”, „Najlepszy przewodnik psa patrolowo-tropiącego”, „Policjant Ruchu Drogowego”, „Najlepszy policjant realizujący zadania z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego” oraz „Turniej Służby Dyżurnej Jednostki Organizacyjnej Policji”.

19 komentarzy

 1. przy czym jak juz “latał” po pasie ruchu drogowego w poszukiwaniu śmieci, to nie zauważył usytuowanego własnie w PASIE RUCHU DROGOWEGO i stanowiacego swoiste zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego tzw. stojaka na konwie od mleka.. pochodzącego z okresu ścisłej komuny, WBUDOWANEGO w pas ruchu v/v działki na której zalegało BIG ŚMIECIOWISKO!!! Dopóki beda funkcyjni SKUPIENI NA GROMADZENIU NAGRÓD i urzędnicy, jak mgr inż.Zofia Więcław SKUPIENI NA OKRADANIU SP RP, dopóty nie bedzie dobrze w RP.

 2. w UZASADNIENIU swojej wiekopomnej decyzji polegającej na szybciutkim UMORZENIU postepowania ad. zaśmiecenia terenu mojej działki odpadami pobudowlanymi z samowoli budowlanej był uprzejmym napisać, iż nie stwierdził zaśmiecania PASA RUCHU DROGOWEGO 😀 gdzie w ogóle nie było takiego zarzutu..

 3. Jestem zwyczajnie ciekawa, czy został wyróżniony funkcjonariusz z KPP ŁOWICZ, który te hałdę pobudowlanych odpadów zobaczył i zlecił jej uporządkowanie, czyli ten wielce niekoleżeński i w dodatku bez dolegliwości zwanej nagłą ślepotą powstałą na zamówienie wpływowych biznesmenów z powiatu, bo ten szum wokół postawy funkcjonariusza Bąka bardzo mnie zirytował..

 4. .. tzw. policja budowlana-organ PINB ŁOWICZ w osobie MGR INŻ. ZOFIA WIĘCŁAW wspólnie i w porozumieniu z innymi-równie koleżeńskimi, jednak wyłącznie dla wybranych-w tym wypadku dla właścicielki działki nr ew.168 😉 DZIELNIE zatuszowali FAKT ISTNIENIA tejże samowoli budowlanej i szybciutko dorobili do NIEJ papierki ze złamaniem PRAWA :-)) A JA DO DZISIAJ MAM NA TERENIE MOJEJ DZIAŁKI WYORYWANE ODPADY POBUDOWLANE. “matko! matko! chwalą nas! KTO?! no wy mnie, a ja was!”

 5. istotnie, taka postawa godna naśladowania-ale każdy zdrowy na umysle ratowałby drugiego człowieka bez medala, jednak do tej beczki miodu dodam nieco octu, albowiem o ile mnie pamięc nie myli, to własnie ten funkcjonariusz.. koleżeński, ale dla wybranych doznał nagłej ślepoty (koleżeńskiej;-) na zamówienie i nie dostrzegł był kilkumetrowej hałdy pobudowlanych odpadów-w tym toksycznych, powstałej jako pozostałość po samowoli budowlanej na terenie posesji w m.Sobocka Wieś 16 (działka nr.ew.167 obręb gm.Bielawy), ale nie dziwi mnie to, bowiem..

 6. Dzwoniliśmy podzieliliśmy się kilkoma uwagami w temacie przestępstw dokonywanych przez pana z pieskiem.Bardzo nieprzyjemny typ.

 7. dojadą chemicznego dojadą.niech nosi ze sobą szczotczke do zębów i majtki na zmiane.

 8. zapraszam do rozmowy 046 837 80 00

 9. pominięty trzeba wię glosno mówić iwytykać palcami tych którzy handlują narkotykami.wtedy pomożemy policji i ostrzeżemy ludzi przed takimi jak handlarz kaizer.gdzie się pojawi zwracać szczególna uwage bo zjawił się we wiadomym celu ,znależć potencjalnych kupców lubwciągną kogoś w dilerke.policja musi reagować na kazdy sygnał bo inaczej trzeba informować narkotykowy łódzki lub warszawski

 10. Postawa godna pochwały . Grrstulacjr

 11. mlody pewnie po narkotykach zasłabł.tragedia

 12. A wiadomo kogo tak ratował? Bo to jest istotne. Jeśli porządny obywatel to dobrze ale jeśli jakiegoś patola to nagrody bym mu nie dał.

 13. zamknijcie głównego chemika kaizera.

 14. dobrze ze poruszasz ten problem antynarko.policja jest bezradna czas może na emerytury panowie z narkotykowego.swieza krew potrzebna w komendzie lub pomoc bardziej doświadczonych policjantów z branży narkotykowej.

 15. Nagrody medale wszystko fajnie. Zróbcie coś z narkotykami w łowiczu.Zawsze burmistrz porównuje lowiczz do kutna skierniewic sochaczewa itwierdzi że jest tak dobrze. Włowiczu jest tyle narkotyków,ile niema w tych trzech ościennych miastach.DO ROBOTY PANIE BURMISTRZU I PANIE KOMENDANCIE POWIATOWY

  • Policja bez pomocy obywateli nic nie zrobi. Takie są fakty i to nie świadczy o nieudolności Policji. Przypuszczam że wielu z was wie kto rozprowadza itp. Tylko jak przychodzi co do czego to nikt nie chce się wychylić. Tu nie chodzi o przyprowadzanie dealera za rękę na komisariat ale o podzielenie się informacjami. Czasem dość niepozorna wiadomość może być bardzo przydatna. Dopiero gdy nasze dziecko orzedawkuje to będzie płacz.

 16. Powinna być jeszcze kategoria “zolnienie lekarskie roku”

 17. Gratuluje bardzo piękna postawa naszego mundurowego.