Czterech mężczyzn związanych z przestępczością akcyzową zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z urzędnikami Krajowej Administracji Skarbowej.

Fot. KWP Łódź
Fot. KWP Łódź

Zlikwidowali prowadzony przez podejrzewanych magazyn z wyrobami tytoniowymi a także spirytusem bez akcyzy w okolicach Łyszkowic.

Zatrzymani mężczyźni są w wieku od 23 do 42 lat. Pochodzą z powiatu łowickiego, kutnowskiego, zgierskiego oraz woj. mazowieckiego. Według KWP wszyscy związani są ze środowiskiem pseudokibiców.

Policjanci pojawili się na terenie posesji w okolicach Łyszkowic 14 marca. Z ich ustaleń wynikało, że może znajdować się tam magazyn nielegalnych wyrobów akcyzowych. Posiadane informacje szybko się potwierdziły. Na terenie hali w specjalnie zakamuflowanym pomieszczeniu funkcjonariusze zabezpieczyli wielkogabarytowe kartony wypełnione tytoniem a także sieczkarnię do jego cięcia.

Łącznie zabezpieczyli ponad 1.800 kilogramów tytoniu, 340 paczek papierosów a także 115 litrów spirytusu.

Żaden z towarów nie posiadał polskich znaków akcyzy, co mogło narazić skarb państwa na starty sięgające ponad 844 tysięcy złotych.
Ponadto na terenie posesji został zabezpieczony skradziony z terenu Warszawy Peugeot. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że za ten czyn odpowie najstarszy z zatrzymanych.

Z kolei najmłodszy z mężczyzn, mieszkaniec powiatu łowickiego, posiadał przy sobie amfetaminę. Policjanci przeszukali jego mieszkanie, w którym znajdowało się dodatkowo blisko 70 gramów tej substancji. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli ponad 6.300 złotych a także walutę obcą.

Zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Grozi im z różnych paragrafów do 10 lat więzienia. Policjanci określają sprawę jako „rozwojową”.

Fot. KWP Łódź
Fot. KWP Łódź
Fot. KWP Łódź
Fot. KWP Łódź
Fot. KWP Łódź
Fot. KWP Łódź
Fot. KWP Łódź
Fot. KWP Łódź
Fot. KWP Łódź
Fot. KWP Łódź

Komentowanie nie jest możliwe.