Policyjny pościg, staranowanie radiowozu, zatrzymanie uciekinierów z marihuaną – sceny jak z sensacyjnego filmu rozegrały się w późny piątkowy wieczór, 18 maja, pod Strykowem.

Z informacji Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu wynika, że tego dnia około godziny 21.30 policjanci patrolowali podstrykowską Cesarkę. W pewnym momencie zauważyli osobowego Fiata, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący mógł być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze ruszyli za Fiatem, aby zatrzymać pojazd do kontroli, jednak kierujący nie zareagował prawidłowo na sygnały policjantów i przyspieszył, próbując uciec. Po chwili radiowóz wyprzedził uciekiniera i zablokował mu drogę.
Kierowca Fiata nie mogąc jechać dalej na wprost, cofnął, po czym zatrzymał się i ruszył z impetem w kierunku radiowozu, próbując zepchnąć go z drogi. Gdy doszło do uderzenia, kierujący i pasażer porzucili Fiata i uciekli piechotą. Po krótkim pościgu obaj zostali zatrzymani.
Podczas kontroli okazało się, że fiatem kierował 26-latek, a pasażerem był jego 25-letni kolega. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli prawie 3 gramy marihuany, a na poboczu drogi blisko 11 gramów, które mężczyźni wyrzucili podczas ucieczki. Policjanci przebadali kierującego na zawartość alkoholu w organizmie. Był trzeźwy, ale wstępne badanie potwierdziło, że znajdował się pod wpływem substancji odurzających.
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do zgierskiego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 25-letniemu pasażerowi zarzutu posiadania narkotyków. Kierujący Fiatem usłyszał zarzut posiadania narkotyków, czynnej napaści na policjantów, kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających oraz niezatrzymania się do kontroli policyjnej.Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 26-latka z możliwością zwolnienia po wpłaceniu 14 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

16 komentarzy

 1. Andrzejek nie masz pojęcia o sprawie to nie komentuj jak byle jaki cymbał i rozwiń Twoje stwierdzenie ćpuny jak możesz. Ciekawy jestem jak interpretujesz to słowo.

  • sprawiedliwy

   ha ,naprawdę nie wiesz kto to jest ćpun ? to poszukaj w encyklopedii ,a może nie wiesz co to jest encyklopedia ?

 2. Hahaha ale jajca. Najlepsze jest to że to kryminalni wjechali w nich z impetem a po drugie ich obserwowali stojąc Reno Thalia w miejscu a nie podczas patrolu. Banda oszustów i naciągaczy żeby jak największy wyrok dowalić… Porazka. A Wy tu mówicie o sprawiedliwości. To co piszą a co było naprawdę do dwa różne światy. Wyimaginowany przez pieski

 3. NieSpinajSię

  Damian –
  Naoczni świadkowie czytaj kierujący i pasażer 😀 hahahaha.. rzeczywiście wiarygodne źródło xD

 4. Banda Cweli i Ty

 5. sprawiedliwy

  rodo czy nie zawsze powinna być sprawiedliwość,a niestety troszeczkę jej brak nawet w policji i sądach…….życie

 6. Temat ogólnie ciekawy. Ale pomyślałam, co napiszecie i jakie szczegóły ujawnicie po 25 maja, kiedy zacznie obowiązywać RODO. Jakoś będziecie weryfikować?

 7. oj ta niedobra policja znów przyczepia się do niewinnych młodych ludzi 😀

 8. andrzejek

  mój Boże tacy dobrzy chłopcy ze Strykowa zatrzymani….. to banda cymbałów z tak zwanego wzs i bardzo dobrze nareszcie nareszcie sprawiedliwość i oby tak dalej….to wy jesteście zakłamane ćpuny

 9. sprawiedliwy

  mój Boże tacy dobrzy chłopcy ze Strykowa zatrzymani….. to banda cymbałów z tak zwanego wzs i bardzo dobrze nareszcie nareszcie sprawiedliwość i oby tak dalej….to wy jesteście zakłamane ćpuny

 10. Bardzo dobrze karać takich, nie ma legalizacji narkotyków w Polsce !

 11. PAJACE POLICYJNI

 12. Z relacji naocznych świadków wynika że policja doprowadziła do kolizji z fiatem. Nie było żadnego pościgu !!.

 13. PANSTWO POLICYJNE

 14. TYLKO POTRAFICIE KŁAMAC

 15. KŁAMCY

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.