Kolejny rok z rzędu poloneza na placu Wolności w Głownie zatańczyli maturzyści tutejszego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Staropolski taniec, tym razem w wykonaniu 20 par, rozpoczął studniówkowy wieczór, którego dalsza część odbywa się już w sali balowej Willa Impresja.

fot. ljs

Oprawa poloneza odtańczonego w centrum miasta była, jak zwykle,  wyjątkowa. Choć w tym roku bez śniegu i mrozu, to w blasku świątecznych iluminacji, młodzież bezbłędnie zatańczyła ćwiczony od listopada pod okiem Bogusławy Mikołajczyk układ kroków i figur. Obserwujący mogli nacieszyć się wyjątkowym widokiem, który na długo zapadnie w pamięci, szczególnie tych, którzy przyszli obejrzeć swoje wchodzące w dorosłość dzieci.

Z młodzieżą Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego byli dziś na placu Wolności m.in. nauczyciele z dyrektor szkoły Bożeną Skorek-Paszyńską, burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek oraz członek zarządu powiatu zgierskiego Wojciech Brzeski. Młodzież, która za 100 dnia przystąpi do egzaminu maturalnego, podziękowała za trud włożony w przygotowanie do niego swoim wychowawcom.

Dodatki do strojów par tańczących poloneza ufundowała tradycyjnie już firma ALLES, zaś strażacy z OSP Głowno zapewnili oświetlenie.

2 komentarze

  1. Najlepsze są te w cielistych rajstopach i botkach 🤣🤣🤣 fatalnie to wygląda…

  2. Władysław Marciniak

    Brawo, mozemy juz mówić o tradycji, bez cienia ironii mozge stwierdzic pieknej tradycji. Wg mnie to nie tylko element balu, to rowniez piekne polaczenie tradycji i patrityzmu z wspolczesnoscia młodych ludzi . Trochę szkoda, że zabrakło może lepszej oprawy. Myślę, że te chwilę zapadna na całe życie w pamięci maturzystów. Parę słów, ze strony Burmistrza, nawet może z pozoru patetycznych, było by jednak wskazane.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.