W urokliwej zimowej scenerii placu Wolności w Głownie, dziś 26 stycznia, poloneza zatańczyli maturzyści Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Tegoroczna oprawa staropolskiego tańca była wyjątkowa. Lekki mróz i śnieg skrzący się w blasku świątecznych iluminacji stworzyły piękną scenografię dla piętnastu par, które bezbłędnie zatańczyły ćwiczony od miesiąca układ kroków i figur. Obserwujący mogli nacieszyć się wyjątkowym nastrojem i widokiem, który na długo zapadnie w pamięci, szczególnie tych, którzy przyszli obejrzeć swoje wchodzące w dorosłość dzieci.

Z młodzieżą Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego byli dziś na placu Wolności m.in. nauczyciele z dyrektor szkoły Bożeną Skorek-Paszyńską, burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek oraz proboszcz parafii św. Jakuba w Głownie ks. dr Stanisław Banach. Biało-czerwonymi kotylionami oraz różami pary tańczące poloneza obdarowała firma Alles.
Dodatkowe oświetlenie zapewnili strażacy OSP Głowno.

Polonez Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Głownie tańczony na placu Wolności ma już kilkuletnią tradycję. Po nim młodzież udaje się na salę, gdzie odbywa się studniówka. W tym roku jest to Willa Impresja w Głownie. Życzymy udanej zabawy!

15 komentarzy

  1. Pani Beata jak zawsze super ubrana

  2. a kiedy się przeniosą do swojego budynku co im miasto za złotówkę sprzedało ??

  3. Wpisy negatywne to napisane prawdopodobnie przez osoby które nigdy nie miały przyjemności zatańczyć poloneza na studniówce lub nie zdały matury.

  4. a czy organ prowadzący też tańczył?

  5. Albo za bardzo wymalowane albo nieumalowane i brzydkie

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.