Połowiczny sukces odnieśli młodzicy młodsi łowickiego Księżaka podczas 1. rundy wojewódzkiej ligi koszykówki U-13. W minioną niedzielę, 22 października 2017 roku, podopieczni trenerów Dragana Ristanovića i Michała Wójcika mecz z PKK 99 Pabianice wygrali, zaś w drugim, MKS Ósemka Skierniewice okazała się silniejsza.

Wprawdzie mecz z Pabianicami zakończył się zwycięstwem Księżaka-2005, ale na parkiecie to gospodarze zaprezentowali większe umiejętnościami od łowiczan, zwłaszcza, że grali tylko w ośmiu zawodników. Niepełny skład drużyny przełożył się w konsekwencji na walkowera podyktowanego dla pabianiczan.

W drugim spotkaniu to Ósemka dyktowała warunki gry, pokazując, że przed koszykarzami Księżaka jeszcze sporo pracy. Łowiczanom brakuje szybkości, celności i sił, ale na pewno nie woli walki. Najsłabiej poradzili sobie w pierwszej kwarcie spotkania, przegrywając ją 6:22. W drugiej przeciwnik zdołał osiągnąć przewagę już tylko siedmiu punktów. Po przerwie łowiczanie radzili sobie nieco lepiej, kończąc trzecią kwartę wynikiem 14:16, ale już w ostatniej części meczu brakowało sił na walkę. Młodzi koszykarze dopiero zdobywają doświadczenie na parkiecie, więc wszystko jeszcze przed nimi. Najwięcej punktów dla drużyny zdobył Antoni Wróblewski (15), raz oddając celny rzut za trzy punkty.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane dopiero w niedzielę, 5 listopada 2017 roku o godz. 9.00. Księżak zmierzy się u siebie z AZS PWSZ Skierniewice, a o godz. 12.30 z SKS Start Łódź.

1. runda wojewódzkiej ligi koszykówki młodzików młodszych U-13:
PKK 99 Pabianice – UMKS Księżak-2005 Łowicz 0:20 (w.o.)

UMKS Księżak-2005 Łowicz – MKS Ósemka Skierniewice 38:78 (6:22, 8:15, 14:16, 10:25)
Księżak: Antoni Wróblewski 15 (1×3), Miłosz Liberski 6, Karol Kosiorek 6, Miłosz Kierkowski 3, Jan Załuski 2, Bartłomiej Myszkowski 2, Wojciech Szygulski 2, Norbert Wojda 2, Filip Dziedzic, Michał Warzywoda i Ignacy Krawczyk.
Najlepiej dla Ósemki: Jan Kurawski 28, Patryk Rezler 11 i Jakub Cajdler 11.

MKS Ósemka Skierniewice – PKK 99 Pabianice 20:0 (w.o.)

GTK Głowno – AZS PWSZ Skierniewice 46:87
AZS PWSZ Skierniewice – KKS Pro-Basket Kutno 65:82
KKS Pro-Basket Kutno – GTK Głowno 98:33

SKS Start Łódź – ŁKS Szkoła Gortata Łódź 44:123

1. MKS Ósemka Skierniewice 2 4 98-38
2. KKS Pro-Basket Kutno 2 4 180-98