Autor powstającej książki o szkołach w gminie Kiernozia, Władysław Kacprzak z Łowicza, szuka do zespołu redakcyjnego osób, które posiadają zdjęcia lub cenne informacje na temat gminnych szkół. – Przyczyńmy się do powstania ciekawej publikacji – apeluje.

Władysław Kacprzak, fot. arch. NŁ
Władysław Kacprzak, fot. arch. NŁ

Władysław Kacprzak pochodzi z Kiernozi – urodził się w 1961 roku w pałacu w tej miejscowości (wtedy znajdowała się tam izba porodowa przy miejscowym ośrodku zdrowia) i jest już autorem książki „Kiernozia i okolice”.

Napisał i we własnym zakresie wydał też dwie inne publikacje o podobnym charakterze na temat gminy Pacyna oraz miejscowości Szczawin Kościelny.

Tym razem postanowił spisać historię szkół z terenu gminy. Przed laty było na terenie tej gminy aż 8 szkół podstawowych lub ich filii w: Kiernozi, Stępowie, Woli Stępowskiej, Brodnym Józefowie, Wituszy, Sokołowie, Osinach i Niedzieliskach.

Pamiątki można zostawiać m.in. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kiernozi.

Plakat przygotowany przez autora
Plakat przygotowany przez autora

4 komentarze

  1. WITAM! MOGĘ PODZIELIĆ SIĘ WIADOMOŚCIAMI MOJA MAMA CHODZIŁA DO SZKOŁY W KIERNOZI,MAM ŚWIADECTWA SZKOLNE W CZASIE WOJNY TEŻ UCZĘSZCZAŁA POSIADAM ŚWIADECTWA DWU JĘZYCZNE W JĘZYKU NIEMIECKIM I POLSKIM,MAMA UKOŃCZYŁA SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W KIERNOZI 1947R. I CO DZIWNE UKOŃCZYŁA OSIEM KLAS.MAMA ŻYJE MA OBECNIE 87LAT. DUŻO WSPOMINA TAMTE CZASY. ŚWIADECTWA SĄ NA STRONIE FB.KIERNOZIA. POZDRAWIAM BEATA.

  2. Mnie interesują takie wspomnienia. Często bywam w okolicach budynku dawnej szkoły w Niedzieliskach, do której uczęszczał mój tata i jego rodzeństwo, pamiętają nazwiska nauczycieli, lubią wspominać. Młodzież obecnie wykorzystuje teren wokół szkoły na boisko sportowe, ale tak w ogóle szkoda, że taki piękny budynek się zmarnował.

  3. Musi być bardzo duży nakład.
    Żeby nie zabrakło.

  4. Kiernozianie do pomocy!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.