Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku podsumował sobotni (19 października) wernisaż wystawy poplenerowej pt. „Architektura Łowicza”, połączony z aukcją charytatywną, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Kasi Stańczyk z Lenartowa. Udało się uzbierać ponad 1.500 zł, a to nie koniec.

Obrazy wystawione na aukcję namalowali pod kierunkiem Aldony Zając członkowie zaprzyjaźnionych uniwersytetów trzeciego wieku z Łowicza i Kutna, a także młodzież należąca do sekcji plastycznej w ŁOK.

Aldona Zając powiedziała nam, że aukcje ich obrazów cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na sprzedaż zostało wystawiony ponad 60 prac, z których udało się sprzedać 24 za łączną kwotę 1.170 zł.

– Bardzo się cieszę, że udało się sprzedać prace młodzieży, ponieważ były bardzo ładne i cechowała je duża dojrzałość – powiedziała nam instruktorka. Ponadto zebrano 360 zł z dowolnych wpłat do puszek na pomoc Kasi. 

Aldona Zając powiedział nam, że to koniec akcji, gdyż obrazy, które nie zostały sprzedane zostaną wystawione na facebook’owych profilach grup Nowa Fala i Fascynacja, gdzie będzie je można kupować i powiększyć kwotę zbiórki na rzecz Kasi Stańczyk.

Duże zainteresowanie wernisażem połączonym z aukcją charytatywną

Trwa plener malarski na Starym Rynku

4 komentarze

  1. Na zdjęciach dużo osób i tylko 1500 zł. uzbierano. Licha ta hojność. Pokazać się poszli i piar uprawiać?

  2. Proszę o sprostowanie danych !!!!!

  3. Nie tylko praca Pana Kolarego poszła za 100 zł.

    • Zgadzam się, kupiłam obraz za większą kwotę, niż tu napisano tę maksymalną. Mam nadzieję, że organizatorzy doliczyli się całej kwoty.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.