O godz. 20 przed Urzędem Miejskim w Łowiczu spotkało się ponad 100 osób pod hasłem “Stop przemocy”. W gronie tym byli przedstawiciele samorządu miejskiego i powiatowego z różnych opcji politycznych, działacze różnych organizacji i zwykli mieszkańcy.

Przyszli na nie wszyscy – którzy czuli potrzebę wyrażenia sprzeciwu wobec hejtu i przemocy po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku, gdzie podczas finału WOŚP zamordowany został prezydent tego miasta Paweł Adamowicz. 

W milczeniu stali na Starym Rynku ponad kwadrans, niektórzy trzymali w rękach znicze, inni tabliczki a napisem “Stop przemocy” i “Możesz to zmienić”. Potem z głośnika zostały puszczone trzy utwory: “Sound of silence” z repertuaru duetu Simon & Garfunkel, “Imagine” Johna Lennona oraz “Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. 

Zorganizowane oddolnie przez mieszkańców spotkanie zakończyło się zaproszeniem w to samo miejsce na sobotę, 19 stycznia na godz. 12. 

 

31 komentarzy

 1. Jestem obywatelem Gdańska, a przebywam dużo w Łowiczu. Widzę co zrobiono dla miasta w czasach Adamowicza. Niesamowite: tunel pod Wisłą, kolej na lotnisko i jednocześnie szeroką ulicę Słowackiego.
  Natomiast w Łowiczu działa dalej komunistyczne ORMO, co w Gdańsku jest niemożliwe. Niektórzy policjanci wykonują dalej polecenia ORMO. Mandat za zmianę samochodu, Przeszukanie u ofiary pobicia przez parę ORMOwców. Prokurator Młoczak pisze że ORMOwszczyni nie brała udziału i umarza sprawę. Marsze? Najpierw porządek w naszej praworządności. A ORMOcy się z nich śmieją.

 2. Koła Gospodyń Wsiowych

  Niedługo będą zamykać za myślozbrodnie!

 3. Wasaty łoperator koparki z ratsza

  Która to ta z Siekierą? Z czego Ona się śmieje?

 4. Gospodyń wiejska z koła obok Strzelcewa

  Jest już sałatka z kartofle w Lidlu?

 5. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

  Do Janusza – nie masz pamięci albo, w niektórych przypadkach, udajesz, że jej nie masz. A teraz pytanie. O CO bardzo prosiła rodzina tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska?

  • A Ty czytałeś/aś odnośnie czego zebrali się tam Ci ludzie?? Mam wrażenie, że nie, dlatego przeczytaj uważnie: “[..] którzy czuli potrzebę wyrażenia sprzeciwu wobec HEJTU I PRZEMOCY”. Twoje zapytanie odnosi się nijak do treści artykułu.

 6. Siewiera to się cały czas śmieje ;( Co za typ echhhhh

 7. Jakiś głąb przyszedł z hasłem “TVP jątrzy i łże”. Czy zawsze musi trafić się jakiś baran, który nawołuje do nienawiści?

 8. Smiechłem ;D Stop zabijaniu – dziki i karpie tez chca zyc

  • A o kurach, kaczkach , gęsiach , świniach , bykach, nic nie było to przecież też żywe stwożenia cierpiące. W takim razie to jawna dyskryminacja że ważny jest los karpi i dzików a co z resztą?

 9. A ja mam już dość tego nic tylko wszędzie o tym mówią codziennie giną ludzie i jakoś nikt tego nie ogłasza żałoby brak nie dajmy się zwariować temu wszystkiemu!!!!!

  • 16 listopada na autostradzie samochód został zmiażdżony przez dwa TIRy. Do dziś matka 2 dzieci jest w śpiączce. Czy rząd zainteresował się jaka jest trudna sytuacja rodziny??? Czy chociażby powiat jakoś zareagował??? Nawet gmina nic nie robi tylko nieliczni mieszkańcy starają się pomóc. A sytuacja naprawdę jest ciężka. Ale przecież to nikt ważny…

   • Dokładnie to tam powinna być skierowana pomoc.
    Bo to jest prawdziwa tragedia .
    Dziewczynie trzeba pomôc oraz jej rodzinie .

  • Spoko nie bedziemy robić miesiecznic.
   Stop nienawisci. Wycisz emocje napewno jest w Tobie dobro tylko pozwól mu sie uwolnić. Pokoj z Tobą.

 10. I nie było haseł typu: zimny lech czy kaczka po Smoleńsku???? Dziwne.

 11. Mała niemała, dziś wyszła inicjatywa, wiec i tak sporo, w sobotę pewnie będzie więcej.

  Ps sound od silence raczej w wersji Disturbed, nie S&G

 12. OkoProroka

  Smutne jest to że była tak mała liczba osób

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.