Dziś, 4 stycznia o godz. 10. otwarte zostały oferty w przetargu na wykonanie przebudowy ul. Dworcowej i budowę przy niej parkingu dla blisko 200 samochodów osobowych. Wpłynęło ich 6 i większość jest poniżej kwoty, którą miasto zaplanowało na realizację inwestycji.

TOMASZ BARTOS Tak z okna dworca £owicz G³ówny wygl¹da obecnie teren, na którym w przysz³ym roku powstanie parking gdzie bedzie mog³o stan¹æ 178 samochodów osobowych.
Tak z okna dworca Łowicz Główny wygląda obecnie teren, na którym powstanie parking. fot. tb

Najniższą ofertę złożył kutnowski Trakt – 1 mln 996 tys. zł. Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w łowickim ratuszu Grzegorz Pełka powiedział nam, że firma jest dobrze znana z wykonywanych już na terenie miasta inwestycji, ale to czy będzie wykonawcą prac na ul. Dworcowej będzie wiadomo za około 2 tygodnie, po zakończonej analizie dokumentacji ofertowej.

Pełka podkreślił, że najdroższa złożona oferta opiewa na 3 mln 335 tys. zł. pozostałe są znacznie niższe, kilka oscyluje wokół kwoty 2 mln 200 tys. zł. Daje to szansę jego zdaniem, na to, że w budżecie miasta zostanie znaczna część z kwoty 3 mln 231 tys. zł, która została przewidziana na realizację prac.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.