Od ponad roku Prokuratura Regionalna w Łodzi powinna być w posiadaniu opinii biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej, która ma być kluczowa w śledztwie, mającym wyjaśnić przyczyny śmierci 40-letniej Beaty G. z Niedźwiady, która zmarła 12 lutego 2016 roku, podczas porodu w łowickim szpitalu.

Szpital w Łowiczu. fot. archiwum NŁ
Szpital w Łowiczu. fot. archiwum NŁ

Wydanie opinii w tej sprawie zostało zlecone Zakładowi Medycyny Sądowej w Białymstoku, spoza okręgu łódzkiego, ze względu na konieczność zachowania obiektywizmu w tej sprawie. Tamtejsi biegli mieli wypowiedzieć się co do prawidłowości działań lekarzy z łowickiego szpitala, którzy wykonywali operację cesarskiego cięcia.

Prowadząca śledztwo w tej sprawie Prokuratura Regionalna w Łodzi czeka na opinię biegłych medycyny sądowej już od ponad roku. Dla tej sprawy jest ona kluczowa, ponieważ ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie: czy doszło do błędu lekarskiego?

Prokuratura już wielokrotnie wysyłała monity do zakładu w Białymstoku, który wyznaczał kolejne terminy sporządzenia opinii, z których ostatecznie się nie wywiązywał. – Trwa to nadzwyczaj długo, to niespotykane – przyznaje Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Więcej o tej sprawie przeczytasz w papierowym wydaniu Nowego Łowiczanina.

10 komentarzy

 1. Szanowni Podatnicy, rozerwijcie się czytaniem o doskonale zorganizowanej korupcji w powiecie łowickim, ten szpital to nie jest żaden wyjątek w tym powiecie, a noszenie TREPÓW na terenie szpitala przez personel winno być surowo zakazane, tak jak i trzaskanie drzwiami, bo pacjent-chory potrzebuje spokoju!!! i ciszy!!!

  https://lowiczanin.info/absolutorium-dla-wojta-gm-bielawy/#comment-18752

 2. Łowicki szpital to porażka zero odpowiedzialności.Kiedy napisałam skargę na nich odpowiedź byla prosta..bezzasadna.Choć znajomy lekarz powiedział mi , że to ich wina.Żałuje tylko że dalej tego nie pociągnęłam. Obrośli w piórka i pieniądze człowiek dla nich to rzecz.

  • Może to Pani jeszcze zrobić-złożyć pisemny wniosek do Prokuratury Okręgowej w ŁODZI z prośbą o sprawdzenie podejrzenia, ale Z WYKLUCZENIEM PROWADZENIA POSTĘPOWANIA PRZEZ KPP I PR w ŁOWICZU, ponieważ w ŁOWICZU działa WSPÓLNIE I W POROZUMIENIU klika skorumpowanych urzędasów i funkcyjnych. KAŻDA SKARGA JEST WAŻNA I ZOSTAJE W SYSTEMIE. IM WIĘCEJ SKARG, TYM WIĘCEJ MATERIAŁU DOWODOWEGO P-KO SZPITALOWI.

 3. Wszystkim lekarzom i pielęgniarkom w Polsce należy życzyć w chorobie takiej opieki i zaangażowania, jakiego udzielają swoim pacjentom. Wtedy dopiero będzie sprawiedliwość.

 4. Najpierw byłam u starosty ze skargą, a potem u dyrektora szpitala: zanim w ogóle dojechałam do dyrektora, to on już przygotował/ułożył sobie odpowiedź na moją skargę-to dopiero było NIESPOTYKANE ZACHOWANIE, niestety dla dyrektora po drodze zmieniłam temat skargi. Moim skromnym zdaniem należy ich regularnie temperować i nie żałować się, bo latami uczyli się, bo taka ciężka praca, bo mało zarabiają, a kto im kazał studiować medycynę?!

 5. Jako pierwszą na zbity pysk wywaliłabym z tego przybytku szpitalem zwanego, panią obsługującą szatnię za niezdiagnozowane natręctwo i agresywne zachowanie oraz za maskowanie windy dla niepełnosprawnych kwiatami w donicach; tego ze sklepiku też bym wywaliła, bo czynnie jej w tym pomagał w 2016 stawiając w drodze do windy dodatkowe maskowanie-stolik z krzesełkami dla sklepikowego biznesiku!!!

 6. Ze szpitalem łowickim miałam do czynienia w maju i w czerwcu 2016-byłam osobiście na skardze u Starosty i u Dyrektora szpitala, ale nie pociągnęłam do odpowiedzialności, bowiem ostatecznie uratowali życie mojej Mamie, niestety wcześniej mało jej nie zamordowali swoją niekompetencją, brakiem wiedzy-jakaś ślepa lekarzyna z przychodni przyszpitalnej!!! i brakiem wrażliwości na cierpienie chorego!!! Jednak.. zadra pozostała.

 7. haha, zdaniem RZECZNIKA po w ŁODZI niespotykane zachowanie ZMS polega na tym, że PO w ŁODZI nie może zmusić zakładu medycyny sądowej do wydania opinii medycznej w terminie w tak ważnej sprawie???
  Proszę Państwa, PO w ŁODZI nie może zmusić do udzielenia odpowiedzi nawet BEZPOŚREDNIO podległej sobie Prokuratury Rejonowej w Łowiczu, a miałaby zmusić inny organ do właściwego funkcjonowania?!

 8. Kruk krukowi oka nie wykole.

 9. Znów łowicki szpital? Co tam się dzieje?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.