Najbliższa zbiórka krwi na Starym Rynku w Łowiczu została zaplanowana na 29 czerwca. Rejestracja dawców będzie prowadzona w godzinach od 9.00 do 11.00. Tym razem będzie możliwość pomocy konkretnej osobie.

fot. zbiory rodzinne

W najbliższy poniedziałek odbędzie się zbiórka krwi potrzebnej w leczeniu mieszkańca Łowicza, Pawła Filipka, który cierpi na niewydolność wątrobowo-nerkową. Grupa krwi nie jest ważna, bo jeśli nawet krew nie trafi do pana Pawła, to z pewnością pomoże innej osobie.

Przy oddawaniu krwi należy podać następujące dane: Paweł Filipek, Wojewódzki Szpital im. dr. Władysława Biegańskiego w Łodzi, Oddział anestezjologii i intensywnej terapii – ośrodek pozaustrojowych technik wspomagania czynności nerek i wątroby.

plakat dot. zbiórki / źródło: facebook

Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi podało harmonogram zbiórek krwi w Łowiczu na cały 2020 rok. Przypomnijmy, że ambulans parkuje zawsze przed ratuszem na Starym Rynku.

Poniżej publikujemy harmonogram zbiórek na cały 2020 rok:

Materiały RCKiK w Łodzi

Przypomnijmy, że zainteresowanie ostatnimi zbiórkami krwi w Łowiczu było dość spore.

Krwiodawcy po raz kolejny nie zawiedli

Bardzo dobry wynik zbiórki krwi w Łowiczu

Spore zainteresowanie zbiórką krwi

4 komentarze

  1. Oddawać krew bo satanisci nie mają co pić!

  2. Oddaje krew już jakiś czas i zawsze jest dużo chętnych, czesto osoby chcące oddać krew rezygnują bo jest limit max 30 osób mogących oddać krew, i ramy czasowe 9-11, może warto byłoby zwrócić uwagę nie tylko na zachęcanie do oddania ale i możliwości obsłużenia wszystkich chętnych, zwiększając limit i wydłużając godziny

    • Obawiam się, że wydłużenie godzin nie wchodzi w grę. Kiedyś lekarz w takim ambulansie powiedział, że są ograniczenia czasowe w przetrzymywaniu pobranej krwi. Liczą czas od pobrania od pierwszego dawcy. Może udałoby się zwiększyć częstotliwość przyjazdów, chociaż i tak to się chyba troszkę zmieniło na plus.

      • Zmieniło się to Ale na minus Kiedys mozna bylo oddawac co tydzien w poniedziałek A teraz jest co 2 tygodnie

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.