Dzisiaj, 30 lipca, w godz. od 9.00 do 16.00 wystąpią przerwy w dostawie wody dla mieszkańców Popowa, Zabostowa Małego i Dużego. Zostanie przeprowadzone kompleksowe chlorowanie i płukanie sieci wodociągowej w Popowie, co ma na celu przywrócenie jakości wody do spożycia.

O sprawie piszemy obszernie w ostatnim Numerze Nowego Łowiczanina. Dyrektor Sanepidu w Łowiczu Sławomir Mucha mówił nam, że do odwołania aktualny pozostaje komunikat z 5 czerwca br. o braku przydatności do spożycia wody z ujęcia Zabostów Duży, co ma związek ze stwierdzonym zanieczyszczeniem mikrobiologicznym. Wodociąg Zabostów Duży zaopatruje w wodę miejscowości: Zabostów Duży, Zabostów Mały, Strzelcew i Popów.

O pomoc zwrócili się do nas mieszkańcy Popowa, którzy albo nie mają wody, albo jest brudna, co widać gołym okiem. W ubiegłym tygodniu Robert Żyto z Urzędu Gminy Łowicz zapewnił nas, że w pobranych ostatnio przez gminę próbkach wody stwierdzono, że nadaje się już ona do spożycia, a potwierdzić to miały wyniki badań z Sanepidu.

– Mimo podejmowanych prób poprawy jakości wody w wodociągu w Popowie, woda ta nadal nie spełnia norm do spożycia. Decyzją wójta gminy dla mieszkańców Popowa udostępnione zostały zastępcze punkty poboru wody zlokalizowane przy Domu Ludowym i pod adresem Popów nr 13 – poinformował Urząd Gminy Łowicz.

2 komentarze

  1. A w Popowie to ludzie robią herbatę z wody po pierogach!!!!!