Komitet Wyborczy Porozumienie Łowickie zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miejskiej oraz do Rady Powiatu Łowickiego, a także program, z jakim idą do wyborów.

Michał Sobczak i Grzegorz Bogucki. Fot. EWR

Przedwyborcza konwencja odbyła się w Sali Barokowej Muzeum w Łowiczu, a otworzyli ją wspólnie obecny wicestarosta i kandydat na radnego powiatowego z Kiernozi Grzegorz Bogucki oraz kandydat na burmistrza Łowicza Michał Sobczak. Wspierająca go żona Anna, w łowickim stroju, wręczała przybyłym ulotki wyborcze komitetu. Kandydat przedstawia w nim “Priorytetową 20-stkę dla Łowicza” czyli najważniejsze punkty czterech filarów swego programu, które stanowią: rodzina, przyjazne miasto, eko-miasto i przedsiębiorczość.

Michał Sobczak wyraził też życzenie, a zarazem gotowość do wzięcia udziału wraz z innymi kandydatami na burmistrza Łowicza w przedwyborczej debacie, jeśli komitety porozumieją się w tej sprawie.

Po kilku słowach wstępu, prowadzący zapraszali na środek kandydatów z poszczególnych okręgów wyborczych. Nie wszyscy mogli pojawić się na spotkaniu, ale nazwiska wszystkich oficjalnie zostały odczytane.

Kandydaci do Rady Miejskiej w Łowiczu. Fot. EWR

Po prezentacji kandydatów, wszystkich zebranych zaproszono na nastrojowy koncert jazzowy duetu Paweł Miętus (trąbka) i Szymon Szyszka (fortepian). Występ artystów zapowiedział inicjator takiej formuły spotkania, lider listy KW Porozumienie Łowickie w wyborach do powiatu w okręgu nr 1 (miasto Łowicz) Kamil Sobol.

Konwencja Porozumienia Łowickiego. Fot. EWR
Konwencja Porozumienia Łowickiego. Fot. EWR
Konwencja Porozumienia Łowickiego. Fot. EWR
Konwencja Porozumienia Łowickiego. Fot. EWR
Konwencja Porozumienia Łowickiego. Fot. EWR
Konwencja Porozumienia Łowickiego. Fot. EWR
Konwencja Porozumienia Łowickiego. Fot. EWR
Konwencja Porozumienia Łowickiego. Fot. EWR
Konwencja Porozumienia Łowickiego. Fot. EWR
Konwencja Porozumienia Łowickiego. Fot. EWR
Kandydaci do Rady powiatu Łowickiego. Fot. EWR
Koncert jazzowy. Fot. EWR

29 komentarzy

 1. Całe to porozumienie to ludzie myślący tylko o swoich kieszeniach dogadają się z każdym jeśli przejdą w zamian za stołki. Nie ma co na nich głosować. Rządzą w Powiecie z PSL i pokazali na co ich stać. Pogonić dziadostwo.

 2. „Księżackie Jadło” przyciągnęło tłumy. Co sądzicie o tegorocznej edycji Festiwalu Dobrej Żywności?
  – widok wszechobecnych śmieci popsuł mi zabawę (49%, 376 głosów)
  Który z obecnych urzędników ratusza odpowiada za ten bałagan ?

 3. HE-MAN gdzie ty się tam pchasz

 4. Nieuki do nauki !!!

 5. Zgadzam się z Kubusiem. Nowoczesna i jeszcze paru innych pod krzyżem – szczyt hipokryzji i profanacji krzyża.
  Ktoś z łowickiej kurii powinien zareagować.

  • Pod krzyżem może stanąć każdy, wszak jest on nadzieją dla nas grzeszników, a nie trofeum dzielących ludzi na lepszych i gorszych.

  • hipokryzją jest sądzić innych w imię krzyża…

   • Wykorzystywanie krzyża w kampanii wyborczej jest całkowicie niedopuszczalne. A pod krzyżem faktycznie może stanąć każdy i bić się w piersi też. O ile jest to szczere, a nie udawane na potrzebę chwili.

   • Kłapuchy, masz problem z krzyżem że sobie tam wisi ? Mieli go zdjąć albo zasłonić ? I wcale nie wykorzystują krzyża do kampani wyborczej. Wykorzystano ową salę jako miejsce spotkania. Nadinterpretujesz Kłapouchy.

 6. Na zdjęciach widać, jak kciuki poszły w górę. Że niby tacy jesteście super. Ręka ma pięć palców, więc uważajcie, żeby lud łowicki w wyborach nie pokazał wam środkowego.

  • A niech pokazują kciuki, a i tak na koniec kciuk zwycięzcy będzie należał do P. Kolasa – wtedy wraz z Nim wygra Łowicz.

 7. Tylko Burmistrz Kaliński

  Czytam i czytam. Obiecanki, cacanki, a głupiemu radość. Serio? W pięć lat to wszystko? Nierealne, awykonalne. Marzyciele…a prawda okaże się bardziej okrutna z pozycji stołka. Że niestety, nie da się dać ludziom pracy, stworzyć “Ciechocinka” czy nowoczesnych żłobków i przedszkoli. Proponuję realny program. Wolę oddać głos na obecną władzę niż na marzycieli z obietnicami bez pokrycia. Gadać i napisać każdy potrafi….heh…

 8. Tygrysek od Kubusia Puchatka

  Piękne hasło: “Łowicz w sercu”. Należało dodać: “a łowiczanie w d….”. Ważne są tylko my.

 9. Jak to jest mozliwe ze Bogucki po szkole zawodowej jest przelozonym nauczycieli po studiach wyzszych czesto z dypolmami magistra a nawet wiecej no ale coz brak honoru u tego czlowieka , tanczy tak jak choragiewka na wietrze

  • To pokazuje jak ludzie głosują naobiecywal załatwienia stanowiska każdemu kto będzie na niego głosował i to wystarczyło. A załatwił tylko swojej rodzinie. Ludzie niestety nie zastanawiają się i kupują kiełbasę wyborczą.

 10. Wiadomo wybory to trzeba sie lansowac

 11. Kandydatów to MS to zaprezentował już na kilka dni przed podziałem okręgów 🙂

 12. Jazon z gwiezdnego patrolu

  Po jazzie mam zjazzd i nie wiem gdzie mój pojazzd.

 13. radny iksiński

  To rozumiem. Są jeszcze ludzie którzy jak ja nie wstydzą się sięgnąć po pieniążki z diety. Witajcie kochani, starczy dla nas wszystkich. Jednak wolę aby wygrał stary układ, dotychczasowa władza… w sumie co za różnica byle dieta była i spotkania tematyczne o tym jak wszyscy kochamy Łowicz. Wyborcy ! Szacunek dla radnych to podstawa wszak to za wasze pieniądze jest nam lepiej. Do zobaczenia przy urnach 🙂

 14. Spojrzeć w około-samo ZOO.

 15. PSL. …to siara i wstyd!!!

 16. MASAKRA…

 17. Wójcie z Nieborowa co ty tu robisz? Nie szkoda tylu lat dobrej opinii?

 18. traktorzysta z SKR-u i spółka

 19. Ale to jest oddam psl. Szkoda głosu. Wicestarosta miej honor wkoncu!!!!

 20. Kubuś Puchatek

  Czy fotografia tej grupy, przynajmniej niektórych ludzi, pod krzyżem to nie jest profanacja krzyża?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.