Choć w dwóch odrębnych komitetach, to ze wspólną deklaracją programową i perspektywą ścisłej współpracy do wyborów samorządowych w powiecie łowickim przystępują Polskie Stronnictwo Ludowa oraz Porozumienia Łowickie (z którego wystartują też przedstawiciele Nowoczesnej).

PSL nie wystawił własnej listy w wyborach do Rady Miejskiej w Łowiczu, ponieważ będzie popierał kandydatów Porozumienia Łowickiego (wśród których jest nawet dwóch członków tej partii), poprze też kandydata Porozumienie Łowickie na burmistrza – Michała Sobczaka (jest on członkiem zarządu wojewódzkiego PSL). Oba komitety mają natomiast dwie niezależne listy kandydatów do Rady Powiatu Łowickiego, ale już dzisiaj zadeklarowały, że liczą na koalicję w przyszłej radzie (tak jak dotychczas).

Decyzje te zostały zaprezentowane na konferencji zwołanej dzisiaj, 30 września, w Domu Ludowym w Łowiczu.

42 komentarze

 1. Wymieść stare towarzystwo to takie proste ale czy nowe towarzystwo jest lepsze? dać wadze ludziom tylko dlatego , że są z nowej partii obiecywać jest bardzo ryzykowne to tak jak wejść z deszczu pod rynnę. Najlepiej jeśli będziemy głosować na ludzi których znamy a nie na partie. W ten sposób dajemy mandaty ludziom zupełnie przypadkowym tak jak było w poprzednich wyborach do Ratusza.

 2. Wymieść stare towarzystwo to takie proste ale czy nowe towarzystwo jest lepsze? dać wadze ludziom tylko dlatego , że są z nowej partii obiecywać jest bardzo ryzykowne to tak jak wejść z deszczu pod rynnę. Najlepiej jeśli będziemy głosować na ludzi których znamy a nie na partie. W ten sposób dajemy Mandy ludziom zupełnie przypadkowym tak jak było w poprzednich wyborach do Ratusza.

 3. Mam nadzieję i mocno wierzę czytając te komentarze, że wyborcy zmądrzeli w końcu i wymiotą całe to towarzystwo w niebyt. Ludzie koniecznie do urn i zróbmy z tym porządek – PSL i cała reszta do kasacji.

 4. Do V. Ludzi nie oceniam po tym do jakiej partii należą lecz po tym czy są dobrymi ludźmi i czy własnym źyciem pokazali źe potrafią myśleć i pracować. Wszyscy oceniają ale żadko kto sam zaryzykuje. Weźcie sami na swoje barki odpowiedzialność , kandydujcie i pokaźcie co potraficie.

 5. Władza w sercu

 6. A teraz wspólnie zabetonujemy miasto i powiat – tak bym to podpisał. Wszystko tylko nie PSL i to co z nim związane!!!

 7. Przybudówką tym bardziej mówimy nie!

 8. Ludzie – wy tak właśnie dacie się omamić i kupić te bajeczki…. Oczywiście, że łapki po kasę idą.. Nowoczesna też pokazuje jak bardzo nowoczesna jest wchodząc w układ z tym z PSLu – Nie życze powodzenia

 9. z niełukiem to nawet czasem nie da sie kulturalnie porozumieć

 10. Do Wieśniaczka,
  Ludzie mający korzenie z ZSL i PZPR w 1980 i później zwalczali Solidarności np. Stan wojenny, itd … do tej pory uważają, że było to słuszne.

 11. Bogucki i Figat z PSLu są, i nadal chcą być przełożonymi pracowników z wyższym wykształceniem a nawet z doktoratem. Wstydu nie mają. Do nauki nieuki !!! Najpierw uzupełnić swoje wykształcenie a dopiero myśleć o kierowaniu zespołami ludzkimi.

 12. Jeśli już piszecie o kimś źle -to prosze o konkrety. Obrażanie kogoś tylko dlatego że ma się inne poglądy polityczne to głupota, dziecinada. A tak na marginesie- Dzięki niewykształconym chłopkom zdobyliśmy 100 lat temu niepodległość.

  • Jak się pcha na Urząd to należy sobą coś reprezentować a przede wszystkim posiadać stosowane kwalifikacje zawodowe. I proszę nie mieszać pojęć.

 13. Głosując na Figata z PSL i jego kompanów, głosujesz za najniższym wynagrodzeniem dla dla pracowników administracji.

 14. Myślę że CBA, nauczy zachłannego Figata z PSL matematyki.

 15. Pazerny Figat z PSL jak policzył 20% od ok. 12 000 zł swoich zarobków to wyszło mu 24 zł. Oderwać go od cyca Dojnej Krowy nie można. Myślę, że wyborcy odsuną go od koryta.

 16. Chłopki z PSL chcą się trzymać mocno u władzy ale nie tym razem

 17. Bogucki to marionetki Figata. Ten takich bezrozumnych potrzebuje ? Jeden i drugi bez wykształcenia – ten drugi większy krętacz.

 18. Bez wykształcenia i bez honoru!!! Bogucki co Ty powiedział i zrobił w tej kadencji. Wymień choć słowo ?

 19. Postkomunistyczni oszuści.
  Dowód:
  To oni zrobili wiek emerytalny dla kobiet 65 lat i dla mężczyzn 67 lat.
  Za PO i PSL byly w budżetówce najniższae wynagrodzenia.
  Precz z postkomunistycznymi oszustami

 20. a K.Sobol dumnie głosi, że Porozumienie Łowickie to komitet bezpartyjny … Hahaha. Żal

 21. Może nie sami seksiści ale na pewno bez pojęcia na żaden temat. Czy w tym mieście naprawdę brakuje mądrych i uczciwych. Ci tyle razy zostali podsumowani za kłamstwa i nepotyzm a wstają otrzepują się i idą dalej. Bez wykształcenia bez honoru. Co to za partia tym razem ich połączyła? Czy może parcie ?

  • mądrzy i uczciwi nie nadają się do tych polityczno-partyjnych kombinacji, są na tyle mądrzy, by się w to nie bawić.

 22. Kazik masz rację bo jak Pan B mówił to tylko mówił

 23. kupa na tym spotkaniu psl-owców to chyba ostatnie podrygi posła i śliwki

 24. Jeszcze niedawno pan Bejda mówił w tv że PSL idzie z własnym programem i z nikim koalicji nie będzie tworzył. Żenada…

 25. Panie Sobczak , miałem na Pana głosować ale jak widzę Śliwińskiego razem z Panem to traci Pan mój i mojej rodziny głosy

 26. edek z fabryki kredek

  Już pokazali co są warci – wynocha mi stąd. Skorumpowane PSLowskie mor…y (twarze). i ten Łysy karierowicz też do koryta się pcha

 27. Myślę, że wyborcy 21 października dadzą tej antypracowniczej zbieraninie po brudnych łapskach.

 28. PSLuchy robią cyrk….

 29. … wyciągnięte* do cyca Dojnej Krowy …

 30. Widzę PSLowsko-postkomunistyczne
  Łapy wyciągnie do cyca Dojnej Krowy, dbajace tylko i wyłącznie o swoje interesy.

 31. Utworzyć dwa komitety po to aby większą liczbę głosów zdobyc a potem podpisywać między sobą porozumienia przecież to jakiś żart. Jaja sobie z ludzi robicie ? A jasniewski to jakas przystawka ale dumny jak paw chodzi . Jescze trzy tygodnie i zniknie z mapy

 32. Dla Ojczyzny i dla dobra ludu powinno sie pracowac honorowo(czytaj-za darmo)ciekawe,ile osob było by chetnych.Pewnie byłby kłopot ze skompletowaniem radnych czy wojtow!W latach 70tych,w wojewodzkiej radzie narodowej czyli dzisiejszym sejmiku ludzie pracowali nie biorac za to ani grosza.Dziś to nie do pomyslenia!Pazerni!!!!

 33. Karol z Karolewa

  Niezła ferajna…

 34. A gdzie się schował b.poseł PSL skazany prawomocnym wyrokiem sądu za głosowanie na “Cztery łapy ” ?

 35. żenada, weszli w koalicję sami z sobą (?). Zakłamanie na każdym kroku.

 36. I te łapy wyciągnięte po samorządowe pieniądze aż się trzęsą.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.