Dziś, 15 października, w kościele pw. św. Ducha w Łowiczu poświęcony został samochód ratowniczo-gaśniczy jednostki OSP Ostrów. Wcześniej poczty sztandarowe OSP Ostrów oraz sąsiadującej z nią OSP Pilaszków wzięły udział we mszy świętej odprawianej o godz. 10.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Mszę świętą celebrował ks. Łukasz Antczak, rezydent parafii św. Ducha w Łowiczu, natomiast poświęcenia wozu strażackiego dokonał ks. Władysław Moczarski, proboszcz parafii i kapelan strażaków powiatu brzezińskiego. Msza w intencji druhów odbędzie się w kościele pw. św. Ducha w Łowiczu jutro, czyli 16 października, o godz. 18.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Mercedes-Benz zasilił tabor jednostki OSP Ostrów we wrześniu tego roku. Pojazd został włączony do podziału bojowego i miał już okazję sprawdzić się w akcji. Druhowie wyjeżdżali nim do usuwania skutków niedawnego orkanu Ksawery, a także do gaszenia pożaru w Gaju, w gminie Bielawy.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Pojazd został zakupiony przez gminę Łowicz z jednostki w Grójcu. Jego koszt to 81 tys. zł. Jest to samochód średni, rocznik produkcji 1994, posiada zbiornik na wodę poj. 2 tys. litrów, dwie linie szybkiego natarcia, wciągarkę elektryczną, dwie drabiny i sprzęt łączności radiowej. – Dodatkowo dołożyliśmy do niego sprzęt, który już posiadaliśmy w jednostce, m.in. agregat prądotwórczy, pompę szlamową, czy piłę do cięcia drewna – mówi Piotr Więcek, prezes OSP Ostrów.

1 komentarz

  1. I parę stówek poszło dla czarnego

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.