Pali się duży budynek produkcyjno-magazynowy pomiędzy ulicami Parkową i Napoleońską, w pobliżu stacji benzynowej i domów mieszkalnych.

W budynku przechowywane były różnego rodzaju materiały papierowe i maszyny produkcyjne. Jako pierwszy pożar zauważył pracownik stacji benzynowej. Usłyszał huk, po czym zobaczył, że wiatr zwiewa dym w stronę dystrybutorów. Była to godzina 18.04. Pracownik natychmiast wyłączył wszystkie urządzenia na stacji. Z domów wyszli też, pełni obaw, mieszkańcy okolicznych domów.

Na miejscu są liczne zastępy straży pożarnej, które opanowują sytuację, ale działania potrwają jeszcze długo. A akcji bierze udział kilkanaście jednostek. Dowożone są dodatkowe zapasy wody.

Ze względu na wciąż prowadzoną akcję gaśniczą częściowo zablokowana jest ulica gen. Klickiego. Mieszkańcy okolicznych posesji muszę się liczyć z przerwami w dostawie prądu.

Aktualizacja

Akcja zakończyła się o godzinie 2.55 po 9 godzinach. W szczytowym momencie w działaniach brało udział 8 zastępów PSP i 17 różnych OSP (w sumie blisko 100 strażaków). Według wstępnych, szacunkowych danych straty mogły wynieść około miliona złotych.

Straty około miliona złotych, dramat właścicieli

15 komentarzy

 1. U nas w kraju każdy wie najlepiej

 2. Łowiczanie po co Wam hydranty? Macie przecież rowery 🙂 Jak Wam się będzie dom palił do na rowerze z Bzury wody sobie dowieziecie 🙂 Tylko najpierw musicie odnaleźć ścieżkę rowerową 🙂 I posiadać własne wiaderko 🙂

 3. W Łowiczu jest więcej tablic gwiozd Łowicza niż hydrantów
  Ale wąsacz wie lepiej wysłał dwóch wice

 4. dory obywatel

  dobrze ze przyjechało DWÓCH WICE BURMISTRZOW

 5. Ta dowodzący nie ma co robić tylko słuchać wszystkich mądrali z genialną taktyką. Człowieku stanąłeś w jednym miejscu coś zobaczyłeś i pomysłowy dobromił. Kierujący akcją musi ogarnąć wszystkie procedury o których nie masz zielonego pojęcia.

 6. Zatroskany_Obywatel

  opanowali?

 7. niezalogowany

  piękna akcja brak wody tlenu i piany oraz dowodzących pożarem po mojej interwencji dopiero przestawili podnośniki i zaczeli gasić

 8. niezalogowany

  pi

 9. brak możliwości tankowania na stacji? no co ty nie powiesz XD

 10. Brak wody i powietrza….

 11. Na pewno jest zablokowana ul. Napoleońska i brak możliwości tankowania na stacji. Był też brak prądu nawet w 8-9 bl. na Starzyńskiego, Nowej, Kaliskiej, Dmowskiego Klickiego, Magazynowej i przyległych. Potem ograniczyli do 1 Maja, Dmowskiego i Magazynowej i bocznych.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.