We wtorek 16 kwietnia koło godz. 15.30 w Strykowie na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulicy Targowej z drogą krajową nr 14 doszło do potrącenia dziecka.

Ze wstępnych informacji od komendanta KP w Strykowie wynika, że 10-letniego chłopca na hulajnodze uderzył Fiat Ducato, który jadąc od strony Łodzi skręcał z krajówki w prawo ul. Targową na zielonym świetle. W tym samym czasie zielone światło mieli także piesi, pokonujący przejście na ul. Targowej i dlatego chłopiec tam się znajdował.
10-latek ze złamaną nogą został zabrany do szpitala.

Czynności policyjne trwają [stan na godz. 16.00].

6 komentarzy

  1. Dla wyjaśnienia. Dziecko przechodziło na pasach prowadząc hulajnogę zgodnie z zasadami , zrobił dwa trzy kroki na zielonim świetle i został najechany przez busa.

  2. Zielone jak zielone, ale na pasach trzeba złazić z rowerow, hulajnóg i innych takich. Może jechał, wtedy inaczej się reaguje. Niestetyyyyy

  3. Szkoda chłopca. Na same Święta! Bardzo. Pewnie a nawet chyba na pewno wina kierowcy. Musimy my kierowcy bardziej uważać i to nie tylko w Strykowie. Malcowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

  4. Witam, bardzo proszę rodziców potrąconego 10-latka o kontakt na adres e-mail: arudecka1@wp.pl Pozdrawiam

  5. Wiadomo, to syn swojego ojca. Pozdrawiam

  6. wiadomo coś kto to ten potrącony dzieciak?