Wczoraj, 5 grudnia o godz. 17.15 na ul. Łęczyckiej w Łowiczu doszło do wypadku z udziałem Skody Octavii oraz rowerzystki. Ta ostatnia trafiła do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód, którym kierował 56-letni mieszkaniec Łowicza jechał w kierunku Bielaw. W tym samym kierunku jechała 21-latka z powiatu łowickiego. Samochód potrącił ją w momencie, gdy skręcała w lewo, w ul. Młyńską.

Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Policja ustala, kto w jakim stopniu przyczynił się do zdarzenia.

12 komentarzy

 1. Natomiast inną zupełnie kategorią są ci, którzy z tych ścieżek nie korzystają bo nawet nie wiedzą, do czego służą 😉 myślę tu głównie o ludziach starszych. I tu by się faktycznie przydała edukacja ale też (a właściwie przede wszystkim) sensowna, logiczna i CIĄGŁA sieć dróg rowerowych. W przypadku, gdy ścieżka ma 100m, zaczyna nigdzie i kończy nigdzie – nie dziw się, że rowerzysta wybiera jezdnię – samo wjeżdżanie/zjeżdżanie z takiej ścieżki jest niebezpieczne. Tak przynajmniej wygląda sytuacja na Bratkowicach.

 2. A czy nikt z państwa nie myśli że ścieżki rowerowe nie prowadzą wszędzie, skoro chciała skręcić w lewo zgodnie z przepisami musiała wjechać na jezdnię ponieważ nie ma tam ani przejazdów ani śluz dla rowerów, ot co, a niestety może większość samochodziarzy nie wie ale rowerzysta zgodnie z polskim prawem jest równorzędnym uczestnikiem ruchu (jest traktowany jako KIEROWCA a nie jako PIESZY). Jeśli chodzi o łowickie ścieżki rowerowe to faktycznie większość to buble (w większości brak oznakowania pionowego przejazdów rowerowych w mieście) a zimą władze olewają utrzymanie ścieżek jako przejezdnych

 3. Ścieżki rowerowe w mieście? Na drogach wylotowych? Po co tracić kasę na takie fanaberie? Jeżdżąc codzienne przez same Gorki częściej mijam rowerzystów na drodze niż na ścieżce rowerowej! I są to najczęściej albo osoby bardzo młode albo osoby starsze! Nie wspominając już o braku oświetlenia. Nie mówię, że ta sytuacja jest winą rowerzystki, ale często człowieka krew zalewa, gdy widzi rower na drodze tam, gdzie zeobione są ścieżki rowerowe. I nic w tym kierunku nie jest robione. Co do polityki UM sie nie wypowiadam, ponieważ będąc mieszkańcem gminy, wybory miejskie mnie nie dotyczą.

  • A czy drogi dla samochodów nie są fanaberią?

   • Nie rozumiem po co robić ścieżki rowerowe, skoro rowerzyści i tak z nich nie korzystają.

   • @Anon – bo są źle projektowane, źle robione.

   • Mówię oczywiście o ścieżkach – bublach jakich pełno w grajdołach takich jak Ł. Gdy ścieżka jest wykonana poprawnie, żaden rowerzysta nie będzie celowo jeździć po ulicy, by drażnić kierowców.

   • Fanaberią jest głupota jednośladowców wydaje się że wszędzie mogą jeździć potem to kierowca winien

   • Fanaberią jest to, że samochodziarze mogą jeździć wszędzie, rozjeżdżać chodniki (i rowerzystów jak widać), truć środowisko i jeszcze mieć pretensje, że ktoś inny śmie korzystać z innych środków lokomocji.

   • luke serio? Ścieżka rowerowa jest źle zrobiona to nie będę po niej jeździł. Fucklogic. Nie chodzi “że śmie korzystać” z roweru. Niech korzysta. Ale niech to robi z głową. Ja mam ból d.., że śmie korzystać z drogi, kiedy obok ma ścieżkę rowerową. Górki, Bratkowice… Skoro już te ścieżki są to niech ktoś zajmie się kontrolowaniem tego, aby rowerzyści z nich korzystali. Policja nie ma problemu z kontrolowaniem samochodów to niech kontrolują też rowerzystów.

   • Tak. Taka właśnie fucklogic. Jak mam jechać po ścieżce, po której jeździ się wyk.. źle to zjeżdżam na drogę. Pretensje miej nie do rowerzystów tylko do projektantów./wykonawców którzy robią to na odpier… a potem się dziwią, że rowerzyści nie chcą z tego korzystać.

 4. Głos z Górek

  Wynika z tego, że to raczej wina rowerzystki, choć do końca nie można być tego pewnym. Jest to jednak kolejny dowód na to, jak potrzebne są w samym mieści i na wylotowych drogach ścieżki rowerowe. Łowicz jest pod tym względem potwornie zaniedbany i pewnie w najbliższej pięciolatce nie będzie wiele lepiej, skoro pan burmistrz wydał wojnę PiS-owi. A w Marszałkowie rządzi teraz PiS i o dotacje dla Łowicza będzie bardzo, bardzo ciężko. Ale to efekt krótkowzroczności pana burmistrza i jego ekipy, w której dominuje liżydupstwo.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.