Do trzech kolizji drogowych niemal w tym samym czasie doszło dzisiaj, 11 września, na różnych drogach powiatu łowickiego.

O 8.08 na ulicy Zamkowej w Łowiczu Fiat Punto nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał w tył samochodu tej samej marki i modelu. Sprawczynią była 18-letnia mieszkanka powiatu skierniewickiego, zaś drugim z fiatów kierował 43-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. Oboje byli trzeźwi, kobieta została ukarana mandatem.

O 8.10 w Stachlewie (gmina Łyszkowice) na skutek nieprawidłowego wyprzedzania Volkswagen Transporter uderzył w osobowe Reanault. Kierowca Volkswagena – 35-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego został ukarany mandatem. Drugim z samochodów kierowała 45-latka z powiatu łowickiego. Oboje byli trzeźwi.

Z kolei o 8.35 potrącenie rowerzysty miało miejsce w Chruślinie. 64-letni mieszkaniec powiatu łowickiego jechał drogą wojewódzką 703 rowerem od strony Bielaw, kiedy na skrzyżowaniu został potrącony przez Hondę, kierowaną przez 30-letnią mieszkankę powiatu łowickiego, która wjechała na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej (z tzw. „Chruślanki”).

Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Łowiczu, na szczęście jego obrażenia nie wymagały hospitalizacji. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, sprawczyni została ukarana mandatem.

– Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność oraz o dostosowywanie prędkości do panujących warunków – mówi podkom. Urszula Szymczak, oficer prasowy KPP w Łowiczu.

Komentowanie nie jest możliwe.