Do poniedziałku 29 października oddział PTTK w Łowiczu czeka na zgłoszenia osób, którzy będą zbierać pieniądze do puszek 1 i 2 listopada na dwóch łowickich cmentarzach w ramach dziewiątej już kwesty na rzecz ratowania zabytkowych grobów.

Kwesta na łowickich cmentarzach.

Kwesta odbędzie się w godzinach 9.00 do 17.00, przed bramami cmentarzy: katedralnego i ewangelicko-augsburskiego na Korabce, Świętego Ducha „EMAUS” i Chrystusa Dobrego Pasterza na Bratkowicach. Kwestujący otrzymają identyfikator i puszkę, dyżur każdego z nich w wyznaczonym przez organizatorów miejscu będzie trwał 2 godziny.

Jeden z organizatorów akcji Jacek Rybus powiedział nam, że ciągle jest możliwość aby wziąć czynny udział w kweście, zainteresowani mogą się zgłosić dziś 25 października w godzinach 15.00-18.00 do biura PTTK na parterze kamienicy nr 3 na Starym Rynku, lub do poniedziałku 29 października dzwoniąc po godz. 16.00 pod numer 693 036 111. Można także wysłać swoje dane, poprzez Facebooka.

Przypomnijmy, że dotąd udało się wyremontować 9 starych grobów różnej wielkości na cmentarzach katedralnym i Emaus. Podczas tegorocznej kwesty pieniądze będą zbierane na sfinansowanie trwającego remontu Jana Konopackiego, artysty malarza związanego z Łowiczem, zm. 1894 r. znajdującego się na cmentarzu katedralnym. Pozyskane środki z VIII kwesty pozwoliły jedynie na zabezpieczenie obelisku z piaskowca, który niebawem trafi do pracowni konserwatorskiej. Kolejnym etapem na który będą zbierane pieniądze będzie remont pozostałej części grobowca.

3 komentarze

  1. Może pan Wolski pokwestuje w tym roku?? Gadać każdy potrafi ale zrobić coś pożytecznego to już nie

  2. Andrzeju cieszę się, że go zabezpieczyłeś. Teraz jednak wymaga on solidnego remontu. I taki właśnie przeprowadzamy. Zapraszam do wspólnego kwestowania. Pozdrawiam.

  3. JACKU JA DOKONAŁEM RENOWACJI TEGŻ POMNIKA NA ZLECENIA MUZEUM W ŁOWICZU BYŁ ON W OPŁAKANYM STANIE WIDAĆ BYŁO TRUMNĘ Z MIEDZI/CAŁ/ TO JA ZAMUROWAŁEM.PRZEWODNIK PO ZIEMI ŁOWICKIEJ EGZAMIN 1989

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.