Bliscy i znajomi Joanny Okraski z Zabostowa Małego w gminie Łowicz masowo udostępniają w mediach społecznościowych apel o oddawanie krwi dla niej. Młoda mężatka i mama dwójki małych dzieci zachorowała na wirusowe zapalenie mózgu. Leży w szpitalu, jej stan jest ciężki.

Fot. Archiwum prywatne

Joanna Okraska ma 26 lat, jest mamą 4-letniej Kariny i 6-letniego Wojtka. Pochodzi z osiedla Górki w Łowiczu, jednak obecnie mieszka w Zabostowie Małym.

Bliscy apelują o oddawanie krwi dla Joanny, bez której dalsze leczenie jest niemożliwe. Czynią starania, aby w najbliższych dniach do Łowicza przyjechał krwiobus, który przeprowadzi zbiórkę krwi z przeznaczeniem dla niej. Jednak trzeba działać szybko. – Krew można oddawać w każdym punkcie krwiodawstwa. Liczy się każda kropla. najbardziej potrzeba grupa krwi O- lecz każda inna też jest na wagę złota – apelują bliscy Joanny. Wystarczy zaznaczyć, że krew jest dla Joanny Okraski, która leży w Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi.

– W domu na młodą mamę czekają mąż i kochające dzieci. Rodzina z góry dziękuje za ten bezcenny dar – przekonują bliscy Joanny.

AKTUALIZACJA:

W związku z licznymi zapytaniami, o to, gdzie w najbliższej okolicy można oddać krew dla Joanny Okraski, informujemy że w każdy wtorek i czwartek zbiórki krwi odbywają się przy Urzędzie Miejskim w Skierniewicach. Rejestracja dawców jest prowadzona w godzinach od 9 do 12.

Mobilny ambulans Centrum Krwiodawstwa i Kwiolecznictwa z Łodzi zaparkuje w Łowiczu na Starym Rynku w poniedziałek, 30 września, w godzinach od 9 do 11. 

6 komentarzy

  1. A w Łowiczu gdzie mozna oddać krew

  2. Czy orientujecie się czy w ten poniedziałek będzie bus na rynku w którym można oddać krew?

  3. Życzę powrotu do zdrowia! Dla tych małych dziesiątek mamusia musi żyć!

  4. Współczuje bardzo i trzymam kciuki za powrót do zdrowia. Krwi nie mogę niestety oddać z przyczyn zdrowotnych (moja krew mogłaby tylko zaszkodzić), ale trzymam kciuki za powodzenie akcji i przede wszystkim za powrót do zdrowia dla tego mamy tych dzieciaków.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.