Szkoła Podstawowa Nr 3 w Głownie zorganizowała zbiórkę ubrań, przyborów szkolnych i artykułów spożywczych na rzecz dwóch swoich uczennic, które we wczorajszym pożarze budynku wielorodzinnego straciły dach nad głową.

Dziewczynki są uczennicami z klas I i IV. Jedna z nich w chwili pożaru, z powodu choroby była z mamą w domu, druga przebywała szkole. Matka z córką w biegu opuszczały płonący dom, w którym pozostały wszystkie rzeczy rodziny.

Dyrektor SP3 Anna Zielińska na wieść o tej sytuacji natychmiast podjęła decyzję o zorganizowaniu zbiórki rzeczy najpotrzebniejszych pozbawionym domu uczennicom oraz ich rodzicom. W pomoc rodzinie zaangażowała się szkolna pedagog Grażyna Cieślak.
W SP3 (na ul. Karasickiej 35) już od wczoraj zbierane są przybory szkolne,artykuły spożywcze, ubrania dla dziewcząt w rozmiarach 128 i 158, a także ubrania dla szczupłego mężczyzny i kobiety w rozmiarze L. 

Dyrektor szkoły mówi, że odbiera telefony od osób mogących przekazać poszkodowanej rodzinie meble, ale z tą pomocą trzeba poczekać do chwili, gdy rodzina będzie miała przyznany jakiś lokal zastępczy. Na razie zatrzymała się u cioci, a w znalezieniu mieszkania pomóc ma MOPS w Głownie.

W pożarze budynku wielorodzinnego na ul. Zabrzeźniańskiej w Głownie dach nad głową straciła też druga rodzina z dzieckiem w wieku przedszkolnym, a także rodziny bez dzieci i osoby samotnie gospodarujące. W sumie wszystkich osób, których ogień pozbawił mieszkań, jest 11. Wczoraj MOPS zapewnił im ciepły posiłek i pomógł zorganizować nocleg, większość zatrzymała się u krewnych.

Dyrektor MOPS w Głownie Bożena Polak powiedziała nam, że pracownicy socjalni zrobią rozpoznanie, czego poszkodowanym najpilniej potrzeba. Informacje o tym gdzie i jak można pomóc, będziemy zamieszczać w naszym serwisie.

Osoby chcące pomóc poszkodowanym w pożarze na Zabrzeźniańskiej mogą też kontaktować się z radną Rady Miejskiej w Głownie z tej dzielnicy Beatą Wszołek-Lewandowską (e-mail: beatawszolek@gmail.com lub przez Facebooka).

6 komentarzy

 1. Beata Wszołek-Lewandowska

  Dzień dobry. Mogę prosić o kontakt emailowy: beatawszolek@gmail.com lub na fb?
  Podam wtedy nr tel. i porozmawiamy.

 2. Moda kids

  Proszę o kontakt, gdzie zawieś ciuszki sa już naszykowane , tel 530 509 605

 3. dzieci nie są niczemu winne ,i dostaną wsparcie nowych ubranek od firmy prowadzącej sprzedaż odzieży dziecięcej Moda kids.

 4. Moda kids

  dzieci nie są niczemu winne ,i dostaną wsparcie nowych ubranek od firmy prowadzącej sprzedaż odzieży dziecięcej Moda kids.

 5. Proszę was, jak tam mieszkała ukraina i chlali wódke cały czas to wy chcecie im jeszcze pomagać.?

  • Zainteresowany

   Tam mieszkały również dzieci. Jak nie chcesz pomagać, to chociaż nie przeszkadzaj.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.