Rzadkiej grupy krwi BRH- pilnie potrzebuje siedemdziesięcioletnia Aleksandra Ciesielska, emerytowana nauczycielka języka polskiego ze szkoły na Blichu, która została potrącona przez samochód.

Pani Aleksandra odniosła wczoraj 14 maja poważną kontuzję nogi, brak krwi odpowiedniej grupy uniemożliwia przeprowadzenie koniecznej operacji. Dlatego jej córka Olga postanowiła zwrócić się o pomoc do honorowych dawców – Jedyną szansą na przyśpieszenie zabiegu jest oddanie krwi ze wskazaniem imiennym – powiedziała nam.

Niestety, punkt poboru krwi w Łowiczu będzie czynny dopiero 27 maja. Niemniej jutro, w czwartek, 16 maja punkt poboru będzie czynny w godz. 9. – 12. przy Urzędzie Miejskim w Skierniewicach, natomiast w Kutnie w szpitalu samorządowym w godz. 7.40 – 10.30.

Aktualna lista miejsc na terenie województwa łódzkiego gdzie można oddać krew – LINK

5 komentarzy

 1. Z tego co się orientuję to w Polsce nie ma problemu z krwią tylko z krwiodawcami.

 2. W łowickim szpitalu nie ma takiej możliwości ,niestety

 3. Małgorzata

  Czy można oddać krew w Łowickim szpitalu?

 4. UWAGA

  WAŻNA ZMIANA: krew można oddać również POZA WOJEWÓDZTWEM ŁÓDZKIM !!!
  Oczywiście, ze wskazaniem na moją Mamę= Aleksandrę Ciesielską i jej miejsce hospitalizacji- szpital w Skierniewicach, oddział ortopedyczny.Taką wiadomość przekazał ordynator mojej Mamie. Cały czas czekamy na krew B RH -. Wszystkim Państwu z całego serca dziękuję za pomoc i zaangażowanie.

  Olga Stera

 5. Bardzo dziękujemy za pomoc. Córka

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.